Київрада розгляне питання присвоєння імені Любомира Гузара проспекту у столиці.

 

 

На пленарному засідання Київської міської ради мають розглянути звернення щодо перейменування проспекту Космонавта Комарова на честь архієпископа Любомира Гузара. Проєкт рішення вже підтримали депутати під час засідання постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики, – повідомила пресслужба Київради.

 

«Ми кілька років боролися за те, аби в столиці з'явилася вулиця з ім'ям Блаженнішого Любомира Гузара. Архієпископ був і залишається натхненником українського духовного життя, його мудрість вчить жити в мирі та злагоді, смиренно працювати на благо свого народу. Це те, що вкрай потрібне сучасній Україні. Переконана, що депутатський корпус буде єдиним і підтримає нашу ініціативу про перейменування», – зазначила депутат Київради, одна із ініціаторів ідеї, Олеся Пинзеник.

 

Секретар Київради Володимир Прокопів, який був ініціатором перейменування, говорячи про доцільність перейменування проспекту, зауважив, що Блаженніший Любомир Гузар кілька десятків років є моральним авторитетом для цілого покоління українців. Завдяки йому УГКЦ стала не просто однією з найпопулярніших в Україні, а й тепер долучена у світовий християнський контекст. Натомість постать космонавта Комарова не пов'язана з Україною і є лише спадком радянського минулого.

 

Громадське обговорення відповідного питання проходило з 15 травня до 15 липня 2018 року на офіційному веб-сайті КМДА. До голосування долучилася 1091 особа. З них 85% підтримали ідею перейменування. Проти висловилися лише 163 особи.

 

Ініціативу перейменування проспекту Космонавта Комарова на честь архієпископа Любомира Гузара підтримує і духовенство УГКЦ та керівництво УГКЦ. Тож тепер проєкт рішення мають розглянути на пленарному засіданні Київради.

 

 

Любомир Гузар – український релігійний діяч, священник, єпископ, Верховний архієпископ Львівський, десять років був патріархом-предстоятелем Української Греко-Католицької Церкви. 21 серпня 2005 переніс свій осідок до Києва, який був центром УГКЦ до захоплення Московією.

 

10 лютого 2011 року на прес-конференції у Києві Блаженніший Любомир Гузар повідомив, що цього дня Папа Бенедикт XVI прийняв його зречення з уряду Верховного Архієпископа УГКЦ. Відповідне прохання до Святішого Отця Глава УГКЦ подав, коли йому виповнилося 75 років. Останні роки проживав у селі Княжичі Броварського району Київської області.

 

09.11.2019