"Ми виграли!": Суд у Гаазі визнав юрисдикцію над українським позовом проти Росії.

 

Міжнародний суд ООН на відкритому судовому засіданні, яке проходить в Палаці миру в Гаазі, ухвалив рішення, що він має юрисдикцію розглядати спір щодо Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про запобігання тероризму.

 

 

Про це повідомила заступниця міністра закордонних справ, аґент України у справі "Україна проти Російської Федерації" Олена Зеркаль на своїй сторінці у Facebook.

 

"МИ ВИГРАЛИ!!!" – радісно прореаґувала пані Зеркаль. Напередодні заступниця міністра писала на своїй сторінці у Facebook, що рішення Гааги є цілковито непередбачуваним і Росія доклала дуже багато зусиль для того, щоби розхитати начебто струнку, але дуже багатошарову і скомпліковану позицію України щодо можливості застосувати проти росіян антитерористичну і антидискримінаційну конвенції.

 

 

Іще одна членкиня делеґації, речниця МЗС Катерина Зеленко, написала у Twitter: "Сьогодні знаковий день для України – Міжнародний суд правосуддя ухвалив рішення на користь України, визнавши, що він має юрисдикцію у справі України проти Російської Федерації. Незважаючи на зусилля РФ уникнути відповідальності за свої численні порушення міжнародного права, сьогодні суд остаточно відхилив заперечення РФ щодо юрисдикції та погодився з Україною, що її вимоги належним чином подані на розгляд суду. Всі вимоги України, які стосуються фінансування тероризму в Україні та расової дискримінації в Криму, тепер будуть предметом розгляду на слуханнях по суті. Це беззаперечна перемога!".

 

Як повідомляє аґенція "Укрінформ", суд також наголосив, що Україна дотрималася всіх процесуальних досудових процедур. Це рішення означає, що Міжнародний суд ООН може перейти до розгляду справи по суті.

 

Україна подала до Міжнародного суду ООН позов проти Росії щодо порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації 16 січня 2017 року.

 

Звинувачення, висунуті Росії, містять: надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; збиття літака “Малайзійських авіаліній” рейсу MH17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи; вибух під час мирного зібрання в Харкові; дискримінацію щодо української та кримськотатарської громад; заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; хвилі зникнень, вбивства, самовільні обшуки, затримання; обмеження на викладання української й кримськотатарської мов.

 

08.11.2019