У Києві напали на антикорупційного активіста.

 

Експерт з питань антикорупційної політики організації StateWatch Олександр Лємєнов заявив про те, що на нього напали вранці 8 листопада із холодною зроєю.

 

Про це Лємєнов написав на своїй сторінці у Facebook  

 

 

"Сьогодні о 7.45 на вулиці Максимовича, 2, на мене скоїли напад. Кастет (або щось дуже схоже), балончик Терен-4М, два молодики", – розповів Олександр, додавши, що спершу його вдарили в потилицю, а пізніше розпустили газ в обличчя.

 

"Зафіксовано все в процесуальному порядку, злочинців, як і замовників, будуть шукати", – запевнив Лємєнов.

 

У коментарі виданню ZMINA Лємєнов сказав, що наразі конкретно не пов’язує нападу ні з ким конкретно. Втім, нещодавно він одержував погрози від Ольги Шарій, дружини одіозного блоґера.

 

Слідчий відділ Голосіївського управління поліції відкрив кримінальне провадження за статтею “хуліганство” через інцидент. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

 

Олександр Лємєнов є головним експертом неурядової організації StateWatch, яка займається контролем витрат публічних коштів, особливо у сфері оборони, а також моніторингом антикорупційних органів та органів досудового розслідування і прокуратури. Раніше Лємєнов був головним експертом антикорупційної групи "Реанімаційного пакету реформ". Входив до конкурсної комісії Державного бюро розслідувань, зараз також входить до кадрової комісії ГПУ та займається відбором прокурорів.

 

08.11.2019