Дональда Трампа оштрафовано на два мільйони доларів.

Причиною стало зловживання в роботі його благодійного фонду.

 

 

Суд в Нью-Йорку в четвер, сьомого листопада, зобов'язав президента Дональда Трампа США виплатити два мільйони доларів цілій низці благодійних організацій як штраф за зловживання в роботі його власного благодійного фонду Trump Foundation. Про це повідомило радіо Voice of America.

 

Суддя Селіенн Скарпулла ( Saliann Scarpulla) ухвалила рішення про штраф в зв'язку з позовом, який був поданий проти Трампа Генеральною прокуратурою Нью-Йорка у справі про зловживання в Trump Foundation. Прокурор звинуватив Трампа, що той використовував кошти фонду в особистих політичних та бізнес-інтересах.

 

Суддя постановила, що Трамп незаконно задіював співробітників своєї передвиборчої кампанії для роботи в фонді під час проведення заходу зі збору коштів для ветеранів при підготовці до передвиборної партійної конференції (кокуса) в Айові в 2016 році. «Захід насправді було організовано з метою просування політичної кампанії пана Трампа», – говориться в рішенні суду.

 

Минулого місяця правники Трампа і Генеральна прокуратура Нью-Йорка уклали угоду про розпуск фонду і перерозподіл близько 1,7 млн ​​доларів, що залишалися на рахунках фонду, іншим некомерційним організаціям. Президент і офіс генпрокурора Нью-Йорка домовилися про те, що рішення про суму штрафу, який має виплатити глава держави, буде залишено за суддею.

 

Штраф, виплачений Трампом, і кошти, що залишилися у Trump Foundation, будуть порівну розділені між вісьмома організаціями, серед яких присутні фонди, що займаються роздачею безкоштовної їжі нужденним і фінансуванням навчання афроамериканців, а також Музей пам'яті жертв Голокосту.

08.11.2019