ДБР обшукує керівника близького Порошенкові телеканалу.

 

Державне бюро розслідувань 7 листопада проводить обшуки у власника телеканалу "Прямий" Володимира Макеєнка. Слідчі дії провадять у рамках досудового розслідування кримінально провадження щодо операцій купівлі-продажу каналу.

 

 

Команда "Прямого" розцінює обшуки у Володимира Макеєнка як наступ на свободу слова. Про це заявили журналісти і телеведучі телеканалу у своєму зверненні.

 

"Комусь, вочевидь, не подобається, що ми говоримо правду про життя в нашій країні. Сьогоднішню ситуацію з обшуками у власника телеканалу "Прямий" ми розцінюємо як наступ на свободу слова і спробу зачищення інформаційного простору у "турборежимі", – заявила генеральний продюсер "Прямого" Світлана Орловська.

 

"Ми спостерігаємо жорсткий тиск на інформаційні канали. Ми розцінюємо це як зачищення інформаційного простору", – заявив телеведучий Матвій Ганапольський.

 

"Так збіглося, що сьогодні день соціалістичної революції, внаслідок якої закрили взагалі усі засоби масової інформації. Гадаю, що це дуже символічно. Бажаю наснаги "карним" органам у пошуках того, чого нема", – прокоментував телеведучий "Прямого" Микола Вересень.

 

Як нагадує видання "Детектор медіа", Державне бюро розслідувань уже опитувало Петра Порошенка у справі щодо можливого ухилення від сплати податків під час купівлі ТОВ "Телеканал "Прямий". Після допиту Порошенко заявив про спробу "рейдерського захоплення" каналу, ініціатором якої вважає Андрія Портнова.

 

ДБР пропонує Петрові Порошенку пройти через "детектор брехні" у цій справі.

 

У травні 2019 року ексзаступник глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов заявив про подання до Державного бюро розслідувань кількох заяв про злочин, зокрема щодо того, начебто Порошенко "в складі злочинної групи" заволодів телеканалом "Прямий".

 

24 червня відбулися збори колективу "Прямого" з власником Володимиром Макеєнком, на яких були присутні п'ятий Президент України Петро Порошенко та народна депутатка Вікторія Сюмар. Під час зустрічі пан Макеєнко представив колективу телеведучу Світлану Орловську як нову очільницю "Прямого".

 

Вікторія Сюмар пояснила присутність Петра Порошенка на зборах тим, що він отримає опціон на купівлю каналу у разі його продажу.

 

07.11.2019