Дональд Туск не братиме участі у виборах президента Польщі.

Про це заявив сам все ще чинний президент Європейської ради.

   

 

Експрем'єр-міністр Польщі та чинний президент Європейської ради Дональд Туск не балотуватиметься у президенти на виборах 2020 року. Про це польський політик заявив у вівторок, п’ятого листопада, в інтерв’ю для телеканалу TVN24. «Я оголошую про це рішення сьогодні, бо час підганяє, і я не хотів би жодним чином перешкоджати опозиції у процесі вибору кандидатів», – сказав Туск.

 

Своє рішення не брати участі в президентських перегонах він пояснив так: «Я вважаю, що ми можемо виграти ці вибори, але для цього потрібен кандидат, який не буде обтяженим багажем важких, непопулярних рішень, а я таким багажем обтяжений ще з часів, коли був прем'єр-міністром. Тим більше, що я не збираюся відхрещуватися від цих складних рішень».

 

Політик заявив, що підтримуватиме кандидата від опозиції на майбутніх президентських виборах. «Я використаю будь-яку можливість, аби надалі зміцнювати позицію Польщі в Європі і світі», – запевнив президент Європейської ради.

 

Нагадаємо, що першого грудня завершується каденція Дональда Туска на посаді президента Ради ЄУ. Водночас він є кандидатом на посаду голови Європейської народної партії. Нового лідера найбільшого загальноєвропейського партійного об'єднання Європи оберуть 20 листопада на конґресі у Загребі.

 

Керівництво урядової в Польщі партії «Право і справедливість» ще раніше заявило, що їхнім кандидатом на виборах президента буде чинний глава польської держави Анджей Дуда.

06.11.2019