Суд дозволив Дубневичу лишитися на волі при 100-мільйонній заставі.

 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді 100 мільйонів гривень застави для народного депутата Ярослава Дубневича, котрого підозрюють у розкраданні 93 мільйонів гривень.

 

Про це повідомляє hromadske.

 

 

Суд відмовив у клопотанні генерального прокурора України Руслана Рябошапки про арешт депутата на два місяці. При тім прокуратура вважала за можливе застовувати до Дубневича альтернативний запобіжний захід – грошову заставу розміром у 93 млн грн.

 

Обґрунтовуючи потребу в найсуворішому запобіжному заході, представник обвинувачення зосередився на ризиках втечі підозрюваного, загрозах перешкоджання слідству (при використанні своїх зв’язків та грошових можливостей), впливу на свідків, ухиляння від слідства.

 

Прокурор наголосив, що свого часу Дубневич протягом трьох місяців перебував за кордоном, а також, згідно з результатами проведення негласних слідчих дій, планував переносити свій бізнес до Польщі. Аналізуючи декларацію депутата, прокурор наголосив на наявності у нього близько 100 об’єктів нерухомості та мільйонів гривень готівкою.

 

Суддя зобов'язав Дубневича здати паспорти та носити електронний браслет.

 

Сам Ярослав Дубневич заявив, що вважає рішення суду несправедливим.

 

"Здивувало, бо рішення судді навіть більше, ніж те, що прокурори просили. Я не знаю, як зможу знайти 100 мільйонів", – сказав депутат.

 

"Де я візьму 100 мільйонів? Не задоволений я рішенням, тому що завелика застава", – додав депутат.

 

"Якщо я не знайду кошти, то доведеться сидіти в СІЗО", – сказав він, відповідаючи на питання журналістів.

 

Нагадаємо, 31 жовтня Верховна Рада зняла депутатську недоторканність з Дубневича та дала згоду на обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

 

Депутату оголосили про підозру у розтраті значної кількості державних коштів зі зловживанням службовим становищем. Згідно з даними слідства, у 2015–2017 роках Дубневич мав стосунок до ґешефтів із "Укрзалізницею" – нардеп начебто організував корупційну схему, під час котрої пролобіював виділення коштів "Укрзалізниці" на закупівлю стрілочних переводів та запасних частин, а згодом, залучивши підконтрольні фірми, здійснив закупівлю та реалізацію продукції за завищеними цінами. Згідно з даними експертизи, схема завдала збитків державі на понад 93 мільйони гривень. 

 

03.11.2019