Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка підтвердив відкриття кримінального провадження, в якому фігурує народна депутатка від "Європейської солідарності" Софія Федина, та заявив, що у її висловлюваннях про можливу смерть Володимира Зеленського внаслідок вибуху є очевидні ознаки злочину.

 

Як передає аґенція УНІАН, про це Рябошапка сказав у коментарі журналістам.

 

"Так, це правда. Багато народних депутатів зверталися з цього приводу. Провадження було відкрито ще в понеділок [28 жовтня]. Там є очевидні ознаки злочину, і за цими ознаками злочину було відкрито кримінальне провадження", – поінформував генпрокурор.

 

 

Зі слів Рябошапки, кримінальне провадження, правдоподібно, розслідує Державне бюро розслідувань.

 

"Це "фактова" справа, оскільки, згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, зараз немає справ щодо конкретних осіб… За цим повідомленням у Facebook", – додав Рябошапка.

 

Нагадаємо, Софія Федина разом із волонтеркою Марусею Звіробій під час посиденьок у львівській кав'ярні оприлюднили спільне відеозвернення, відреагувавши на спілкування Президента Володимира Зеленського з добровольцями в Золотому 26 жовтня.

 

Під час стріму Федина та Звіробій застерегли Зеленського, що хамські слова, сказані ним у бік військовиків на лінії фронту, можуть бути небезпечними; біля Зеленського раптом може вибухнути граната, а він не є безсмертним.

 

"Президент, таке враження, думає, що він безсмертний. Там випадково може вибухнути граната, там обстріли бувають випадково. Найкрасивіше, щоб це все сталося під час московських обстрілів, коли хтось знову в білій сорочці припре на передову", – сказала Федина.

 

Тим часом фракція партії "Європейська солідарність" виступила зі заявою, у котрій наголосила, що порушення кримінальних проваджень "силовиками" є переслідуванням за погляди та обмеженням свободи слова в Україні.

 

"ЄС" нагадала про епізод, коли теперішній народний депутат від президентської партії Олександр Дубинський погрожував отруїти газом форум, у котрому брав участь тодішній Президент Петро Порошенко, а також прем’єр, спікер і майже тисяча учасників – і тоді проти нього не порушувалось кримінальне провадження.

 

"Теперішній президент як ніхто інший користувався повною свободою слова. Його ніхто не переслідував ні за сцени розстрілу парламенту, ні за похорони голови держави (епізоди з кіносеріалу "Слуга народу", – Z) ні за порівняння України з повією. Навіть такі екстравагантні форми критики безкарно існували, бо справжня свобода слова є надбанням України, що відрізняє її від Росії та інших недемократичних країн", – нагадали в партії Софії Федини та Петра Порошенка.

 

02.11.2019