Україна і Північноатлантичний Альянс домовилися про оновлений пакет спільних проєктів і заходів та обговорили перспективи співпраці в рамках Програми розширених можливостей НАТО. Президент України виступив за пришвидшення роботи із досягнення критеріїв, необхідних для вступу до НАТО, а також не знімає з порядку денного заявку на отримання Плану дій щодо членства в Альянсі.

 

 

Про це йшлося на спільній пресовій конференції за участю Зеленського та Столтенберґа, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

"Комплексний пакет допомоги НАТО для України є історією успіху. Ми покращуємо сумісність наших Збройних сил з Альянсом і зміцнюємо можливості для захисту власної країни. Сьогодні ми домовилися про оновлений консолідований пакет проєктів і практичних заходів, обговорили перспективи нашої співпраці в рамках Програми розширених можливостей НАТО", – зазначив Зеленський.

 

Зеленський запевнив, що Україна вже готова вийти на цей новий рівень партнерства з Альянсом.

 

Президент також нагадав, що наша держава фактично розташована на південно-східному фланзі НАТО і є невід’ємною частиною євроатлантичного безпекового простору.

 

Водночас він зауважив, що українська сторона хоче розширити програми з підготовки цивільного персоналу у секторі оборони з удосконалення професійної підготовки наших військових та покращення можливостей для розмінування.

 

Також голова держави наголосив, що серед наших пріоритетів – активна взаємодія з Альянсом щодо стійкості України перед гібридними загрозами та посилення кібербезпеки.

 

"Ми готові ще тісніше співпрацювати з Альянсом і прискорити підготовку до членства в НАТО. Не знімаючи з порядку денного можливість приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО, ми готові вже сьогодні практичною роботою доводити: Україна заслуговує такого формату відносин із Альянсом", – зазначив Зеленський.

 

31.10.2019