За шпигунство на користь Росії затримано функціонера Міноборони Польщі.

Суд заарештував його на три місяці.

 

 

Аґенція внутрішньої безпеки (Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego ABW) Польщі затримала Пьотра Ш. (Piotra Ś.) за звинуваченням у шпигунстві на користь російської розвідки. Про це повідомив польський телеканал TVP. За даними телеканалу, затриманий був співробітником Аґенції військової власності, яка входить у структуру Міністерства оборони РП. Хоча в самому польському військовому відомстві відхрещуються від Пьотра Ш.

 

Затримання відбулося ще 24 жовтня, проте Варшавська прокуратура повідомила про інцидент щойно тепер. Працівники ABW здійснили обшуки в помешканні та на робочому місці підозрюваного. Вони вилучили нелегальну зброю і амуніцію, електронні носії інформації та документи.

 

Прокуратура висунула Пьотрові Ш. звинувачення в намаганні діяти на користь закордонної розвідки проти Республіки Польща (стаття 130 §3 Карного кодексу РП), а також зберігання зброї й амуніції без належного дозволу та використання фальшивих документів. Варшавський суд постановив вжити щодо затриманого запобіжний захід – три місяці утримання під вартою. Якщо провину Пьотра Ш. буде доведено, то йому загрожує тюремне ув’язнення терміном від трьох років.

29.10.2019