Хорватія виконала вимоги для входження в Шенґен.

Заґреб долучиться до митного союзу ЄУ, щойно інші країни-члени зони проголосують за це.

 

 

Хорватія виконала необхідні вимоги для вступу до Шенґенської зони. Про це заявив все ще чинний президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер. «Я висловлюю вдячність Хорватії за її зусилля і її завзятість під час виконання всіх передумов для входження в Шенґенську зону», – процитувала слова Юнкера телерадіокомпанія Deutsche Welle.

 

В Єврокомісії особливо визнали заслуги Хорватії в охороні зовнішніх кордонів Європейської Унії. Для входження цієї балканської країни до Шенґенської зони необхідна згода всіх 26 шенґенських країн. Експерти передбачають, що проблеми можуть виникнути зі Словенією. Любляна має давню суперечку зі Загребом щодо делімітації кордону.

 

Основною особливістю Шенґенської зони є відсутність перевірок на її внутрішніх кордонах. Однак Німеччина ще з 2015 року зберігає прикордонний контроль над частиною кордону з Австрією, що викликає критику європейського комісара з питань міґрації та внутрішніх справ Дімітріса Аврамопулоса, котрий неодноразово закликав Німеччину відмовитися від контролю.

 

«Я переконаний, що настав час повернутися до нормального функціонування нашого Шенґенського простору без внутрішнього прикордонного контролю», – заявив він, попередивши, що крах Шенґену буде «початком кінця тієї Європи, яку ми знаємо».

23.10.2019