Зеленський зустрівся з найбільшим популістом Америки.

 

Президент України Володимир Зеленський під час робочого візиту до Японії зустрівся з бразильським президентом Жаїром Болсонару. 

 

Сторони обговорили низку економічних питань та наголосили, що прагнуть розширення товарообігу між країнами, повідомила пресслужба ОП.

 

 

"Бразилія – наш головний торговельний партнер у Латинській Америці. Вітаю розширення присутності бразильських компаній в Україні та українських – у Бразилії", – заявив Зеленський.

 

Президент запропонував відновити урядову комісію, щоб узгодити всі позиції в цьому напрямі. "У нас відбудеться велика приватизація, ми зараз презентуємо чимало проєктів, які показують, що в Україну вкладати вигідно. Я вірю, що ми справді маємо побудувати потужні відносини між Україною та Бразилією", – зазначив голова Української держави.

 

Під час зустрічі також обговорили перспективи співпраці у космічній галузі. Українська сторона запропонувала перезапустити спільний космічний проєкт з використанням космодрому "Алкантара", котрий ініціював іще президент Леонід Кучма (а Янукович називав його "Балкантаврою").

 

Зеленський подякував Болсонару за підтримку Бразилією територіальної цілісності та суверенітету України. 

 

Жаїр Болсонару запросив Володимира Зеленського до Бразилії та погодився на його запрошення завітати до України.

 

Президента Бразилії Жаїра Болсонару трактують одним із найбільш популістичних лідерів у теперішній світовій політиці; під час президентської виборчої кампанії рік тому його називали "тропічним Трампом".

 

Вірогідно, Зеленський міг розгледіти в ньому щось спільне зі своїми виборами: Болсонару заявляв, що очистить Бразилію від корумпованих політиків, і ця обіцянка виявилася особливо популярною, оскільки виборці втомилися від постійних корупційних скандалів у найвищих ешелонах влади. Болсонару привабив електорат обіцянками вести принципово іншу політику, ніж та, яку багато років вела, перебуваючи при владі, лівоцентристська Партія праці на чолі з відправленим у в'язницю за корупцію експрезидентом Луїсом Інасіу Лулою та відправленою до демісії внаслідок імпічменту експрезиденткою Ділмою Русеф.

 

23.10.2019