У Македонії пройдуть дочасні парламентські вибори.

Рішення про них Скоп'є ухвалив після зриву запуску перемовин про вступ до ЄУ.

 

    

                                Прем‘єр-міністр Зоран Заєв

 

Республіка Північна Македонія проведе дострокові парламентські вибори 12 квітня 2020 року. Про це в неділю, 20 жовтня, заявив прем'єр-міністр країни Зоран Заєв за підсумками консультацій з провідними політичними силами країни.

 

Заява Заєва пролунала незабаром після того, як Франція, Нідерланди і Данія заблокували рішення Європейської Комісії розпочати з Північною Македонією і Албанією переговори про вступ до ЄУ. Македонський прем'єр у відповідь повідомив, що хоче, щоб подальший курс Скоп'є визначили виборці. «Два дні тому сталася велика несправедливість. Ми стали офірою неймовірної історичної помилки», – процитувала слова керівника македонського уряду телерадіокомпанія Deutsche Welle.

 

Соціал-демократичний союз Македонії, головою якого є Заєв, наполягав, щоб вибори відбулися вже наприкінці грудня, однак пізніше погодився з вимогами опозиції дозволити технічному уряду взяти на себе підготовку до голосування. «Ці функції будуть покладені на технічний кабінет третього січня», – уточнив Заєв.

 

Міністри закордонних справ Франції, Нідерландів і Данії визнали, що реформи правової системи і адміністративного управління в Північній Македонії та Албанії проведені в недостатньому обсязі. Хоча Європейська Комісія і виступила за старт перемовин про вступ. Прихильники переговорного процесу, зокрема Німеччина, посилалися на висновок Єврокомісії, згідно з яким Албанія і Північна Македонія виконали умови, висунуті ЄУ. І Брюссель вже раніше пообіцяв розпочати консультації зі Скоп’є і Тираною.

21.10.2019