Франція блокує євроінтеґрацію Албанії та Македонії.

Німеччина ж виступає за старт перемовин про членство цих країн в ЄУ

 

 

Північній Македонії та Албанії не вдалося розпочати перемовини про вступ до Європейської Унії. У вівторок, 15 жовтня, Франція, Нідерланди і Данія заблокували рішення ЄУ про старт переговорів із двома балканськими державами. Їхні представники заявили про сумніви щодо поступу реформ у країнах-кандидатах. Про це повідомила телерадіокомпанія Deutsche Welle.

 

Рішення було озвучено після саміту в Люксембурзі на рівні міністрів закордонних справ. Всі три країни виступили проти початку перемовин з Албанією, а Франція – на додаток з Північною Македонією. Окрім того, французький уряд закликав фундаментально реформувати процес вступу в Євроунію.

 

Німеччина і багато інших країн-членів ЄУ висловили своє нерозумінням діями трьох. Прихильники перемовин вказали, що, згідно з висновком Єврокомісії, Албанія і Північна Македонія виконали умови, висунуті Брюсселем. Початок переговорів про вступ з цими двома країнами вже було їм обіцяно.

 

Нагадаємо, що перемовини про вступ Північної Македонії до Євроунії стали можливим щойно після того, як у Скоп'є владнали розбіжності з Грецією, погодившись навіть на перейменування своєї держави, яка називалася раніше Республікою Македонією. Наприкінці травня цього року Єврокомісія визнала Албанію і Північну Македонію готовими до початку переговорів про вступ. Ще дві балканські держави – Сербія і Чорногорія – теж прагнуть здобуття членства в ЄУ. Однак єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоганнес Ган зазначив, що їм необхідно докласти більше зусиль для захисту верховенства права.

16.10.2019