Американських вояків зі Сирії перекинуть до Іраку.

Вони продовжать боротися з «Ісламською державою».

 

 

Пентаґон планує скерувати до Іраку тих військовослужбовців, котрих він виводить з північного сходу Сирії. Про це в неділю, 20 жовтня, міністр оборони США Марк Еспер (Mark Esper) повідомив журналістам на облавку літака, який прямував на Близький Схід. За його словами, мова йде про понад 700 військовослужбовців. Вони будуть дислоковані на заході Іраку, де продовжать боротися з терористичним угрупуванням «Ісламська держава».

 

За словами Еспера, перекидання американських військ зі Сирії до Іраку займе кілька тижнів і здійснюватиметься як наземними, так і повітряними шляхами. Про це повідомила інформаційна аґенція Associated Press.

 

Рішення Сполучених Штатів про виведення американських солдатів з північної частини Сирії перед початком воєнної операції Туреччини проти курдів в цьому реґіоні було сприйнято багатьма як зрада союзників-курдів. Останні протягом багатьох років боролися з американцями пліч-о-пліч проти «Ісламської держави».

 

В Іраку американські вояки, перекинуті зі Сирії, долучаться до понад п’ятитисячного американського військового контингенту. Американські вояки перебувають в цій країні для навчання іракських силовиків і стримування джихадистів. Поки що невідомо, чи мають намір США використовувати Ірак як базу для проведення наземних операцій в Сирії і здійснення авіаударів по бойовиках «Ісламської держави».

 

Вашінґтон узгодив плани перекидання солдатів з урядом в Багдаді, проте реалізація цих планів може бути зовсім неоднозначно сприйнята в Іраку, який зараз перебуває в стані глибокої політичної кризи. За минулий місяць внаслідок масових протестів в Іраку вже загинуло понад сто осіб, ще шість тисяч були поранені.

20.10.2019