British American Tobacco зупинила виробництво через поправку "Слуги народу".

 

Компанія British American Tobacco, одна з найбільших у світі виробників тютюнової продукції, 11 жовтня 2019 року зупинила виробництво на заводі "В.А.Т.-Прилуки" в Чернігівській області.

 

Про це повідомив гендиректор "В.А.Т. – Прилуки" Артем Скрипка, інформує аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

 

"Як компанія ми не можемо виробляти продукцію, з якою не знаємо що робити. Через це ми зупинили виробництво (технічний процес зупинки підприємства розпочався ще 8 жовтня, – Z). Вже другий тиждень фабрика стоїть", – сказав Скрипка.

 

Менеджмент компанії заявляє, що причиною зупинки є ухвалений Верховною Радою законопроєкт №1049 з нормою про державне регулювання торговельної націнки на товари.

 

Компанії "Філіп Морріс", "Джей Ті Інтернешнл Компані", "Брітіш Американ Тобакко" і "Імперіал Тобакко" розглядають можливість скорочення виробництва і подальшого закриття фабрик на території України через ухвалення Верховною Радою законодавчої норми про державне регулювання торговельної націнки.

 

Ухвалений 4 жовтня у другому читанні законопроєкт №1049 про введення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування встановлює фіксовану маржу для оптових і роздрібних торговців тютюновими виробами на рівні 7% і 13% від максимальної роздрібної ціни за пачку.

 

Рада підприємців при Кабінеті Міністрів звернулася з проханням до Президента Володимира Зеленського накласти вето на законопроєкт про введення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (№1049), оскільки він позбавляє підприємства права встановлювати ціни на тютюнові вироби.

 

British American Tobacco (BAT) – велика міжнародна тютюнова компанія. Має фабрики в 42 країнах. Портфель компанії складається з глобальних брендів сигарет і зростаючого асортименту виробів із потенційно зниженим ризиком, включаючи продукти в сегменті вейпінгу, систем для нагрівання тютюну тощо.

 

В Україні їй належить ПрАТ "А/Т Тютюнова компанія "В.А.Т.-Прилуки" (Чернігівська обл.), заснована в 1993 році на базі Прилуцької тютюнової фабрики.

 

Експортує продукцію в Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову, Азербайджан, Сінгапур.

 

18.10.2019