На аукціоні в Дніпрі продали майно колишнього винзаводу на Погулянці.


Майно збанкрутілого державного підприємства «Львівське агроторгове підприємство», що на вулиці Погулянка, 26 у Львові, продали на аукціоні в Дніпрі за 6,165 млн грн. Стартова ціна становила 5,98 млн грн. Як повідомляють «Наші гроші. Львів», у торгах перемогла компанія, що належить двом мешканцям Дніпра: підприємцеві та його колишній працівниці.

 

Фото: tvoemisto.tv

 

«Українська універсальна біржа» провела торги ще 4 вересня. Ні переможця, ні загальної кількості учасників аукціону в повідомленні біржі не вказано. В оголошенні про результати торгів зазначено, що переможцем «визнано учасника, який запропонував найвищу ціну за вищезазначений лот… Скарг і зауважень на адресу організатора торгів не надходило».

 

Видання «Наші гроші. Львів» з’ясувало, що переможцем стало ТОВ «Сі ейч корпорейшн». Ця компанія належить мешканцям Дніпра Володимиру Шпаку (42,4%) та Марії Нелюбі (57,6%). Останній 29 років, вона є тренеркою з вітрильного спорту. Кілька років тому жінка шукала роботу помічника керівника й у резюме зазначала, що працювала помічником адвоката у ТОВ «Екс-Юре». Водночас Володимир Шпак є керівником ТОВ «Юридична фірма "Екс Юре"». Йому належить низка компаній у Дніпрі: «Продресурс», «Геолтехснаб», «Наріжний камінь» та інші.

 

Згідно з реєстром нерухомості, у середині вересня майно внесли до статутного капіталу схожої за назвою компанії – ТОВ «Сі Ейч Констракшн», створеної одночасно із набуттям права власності. Це сталося на підставі протоколу «Сі ейч корпорейшн».

 

Нині майновий комплекс на Погулянці перебуває в іпотеці, бо «Сі Ейч Констракшн» передало його в заставу під 6 млн грн позики від компанії «Санта Марія Інвест Інк.», яка також є її власником.

 

 

Джерело: lviv.nashigroshi.org

 

В українському реєстрі бенефіціарами американської «Санта Марія Інвест Інк.» зі штату Делавер спочатку були згадані Шпак і Нелюба, однак із жовтня їх замінив 36-річний мешканець Львова Роман Яцик. Він також став директором «Сі Ейч Констракшн».

 

Роман Яцик – засновник благодійної організації «Християнський благодійний фонд Св. Миколая», керівник релігійної громади УГКЦ парафії зіслання Святого духа села Кротошин, а раніше був власником ПП «Степап». Його батько працює в управлінні Укртрансбезпеки у Львівській області, а матір – у «Львівтеплоенерго».

 

У львівській мерії вже заявили, що не віддадуть майна колишнього винзаводу на Погулянці під забудову, а проведений аукціон назвали аферою.

 

«Ще до проведення аукціону Львівська міська рада інформувала, що приміщення на вул. Погулянка, 26, які виставили на аукціон, – під арештом. Ще тоді мерія Львова застерігала, що законність проведення аукціону викликає сумніви. Як повідомили в юридичному департаменті, Львівська міська рада не віддасть землю винзаводу під забудову», – йдеться в повідомленні пресслужби ЛМР.

 

У мерії також повідомили, що дві земельні ділянки на цій вулиці зарезервовані для потреб міста, а ще міськрада неодноразово зверталася до Міністерства інфраструктури з проханням передати цей майновий комплекс, однак відповіді на звернення не отримала.

 

«Ухвалою Львівської міської ради від 03.03.2017 року №1627 "Про резервування земельних ділянок для потреб міста" вирішено зарезервувати земельні ділянки, орієнтовною площею 0,74 га на вул. Погулянка (ділянка 1), та орієнтовною площею 0,47 га на вул. Погулянка (ділянка 2) для потреб міста. Згідно плану зонування Личаківського району м. Львова, земельні ділянки є у зоні Р-3 (озеленених територій загального користування) та частково у зоні Л-1 (озеленені території (озеленені СЗЗ, круті схили) та Г-3−1 (зона дитячих дошкільних установ та загальноосвітніх шкіл)», – зазначено в повідомленні.

 

 

Окрім того, як додали в ЛМР, у Галицькому відділі поліції розслідується кримінальне провадження за фактом доведення до банкрутства ДП «Львівське агроторгове підприємство».

 

Нагадаємо, на продаж з аукціону було виставлено цілісний майновий комплекс – це 11 промислових приміщень заводу та комунікації загальною площею 11612 кв. м. Оголошення про проведення аукціону опублікували 5 серпня, заявки приймали тільки до 7 серпня, тобто потенційні учасники мали підготувати всі необхідні документи за дві доби. А крім того – мусили сплатити майже 600 тис. грн гарантійного внеску.

 

«Львівське агроторгове підприємство» 2016 року визнано банкрутом, відтак було відкрито ліквідаційну процедуру. У жовтні 2017 року депутати ЛМР ініціювали звернення до прем’єр-міністра України й міністра аграрної політики та продовольства з проханням передати у власність територіальної громади Львова зруйновані приміщення заводу. Проте відповіді не було. 11 липня 2019 року Господарський суд Львівської області визнав підприємство банкрутом і відкрив ліквідаційну процедуру.

 

«Львівське агроторгове підприємство» засноване на базі заводу «Укрвино», відомого у Львові виробництвом вермуту «Квіти Погулянки». «Укрвино» працювало на місці колишньої броварні Яна Кляйна.

 

18.10.2019