Американські катери Island вирушили до України для служби ВМС.

 

Два патрульні катери Військово-Морських сил ЗСУ “Слов’янськ” та “Старобільськ” типу Island вже прямують до Одеси.

 

Про це повідомляє "Український мілітарний портал".

 

 

У першій половині жовтня судна, які передала Україні берегова охорона США, були завантажені у Балтиморі на судно, яке наразі й везе їх до Одеси. Доставка у такий спосіб є найбільш економічно доцільним методом транспортування та практикується не вперше. Аналогічним способом катери Island доставляли до Грузії та Пакистану.

 

Прибуття суден до України очікується наступного тижня.

 

Напередодні українські екіпажі патрульних катерів “Слов’янськ” та “Старобільськ” завершили 10-тижневу підготовку у Сполучених Штатах.

 

Підготовка розпочалася 8 липня 2019 року в навчальному центрі “Балтимор” Берегової охорони США.

 

Перед початком навчання у США екіпажі пройшли інтенсивну підготовку в Одесі. Також в Україні проходили комплексну підготовку з практичним відпрацюванням дій на тренажерах навчального центру ВМС ЗСУ.

 

Передача двох катерів від Берегової охорони США до ВМС ЗСУ відбулася в присутності Президента України 27 вересня 2018 року.

 

Колишні катери USCGC Cushing (WPB-1321) та USCGC Drummond (WPB-1323) були побудовані на суднобудівній верфі Bollinger Shipyard у штаті Луїзіана, обидва введені до складу Берегової охорони США у 1988 році.

 

По прибуттю патрульних катерів “Слов’янськ” та “Старобільськ” до Одеси очікується їх розвантаження та розконсервація. Згодом, у листопаді, відбудеться офіційна церемонія зарахування катерів до складу ВМС.

 

17.10.2019