У Каталонії загострилися акції протесту сецесійників.

Вони були спровоковані засудженням до тривалих термінів ув’язнення лідерів руху за відокремлення провінції від Іспанії.

 

 

У ніч на четвер, 17 жовтня, в Барселоні відбулися жорсткі зіткнення між поліцією і прихильниками незалежності Каталонії. Про це повідомило видання El Pais. Загалом протести у цілій провінції тривають вже третій день. Вони розпочалися після того, як Верховний суд Іспанії виніс вироки дванадцятьом каталонським політикам у зв'язку з референдумом про незалежність у 2017 році, який центральна влада визнала незаконним.

 

Протистояння загострилося після затримання напередодні понад півсотні демонстрантів. Поліціянти повідомляють, що демонстранти знову перегородили центральні вулиці міста барикадами. Учасники акцій протесту використовують «коктейлі Молотова» і вже підпалили кілька машин. Є постраждалі, але їхня точна кількість поки що не відома.

 

Заворушення в середу ввечері також були зафіксовані в Жироні, Ллейді, Таррагоні й інших містах автономної області.

 

Голова генералітету провінції Кім Торра (Quim Torra) закликав каталонців припинити насильство. «Протест повинен бути мирним. Не можна допускати, щоб певні групи завдавали шкоди іміджу руху за незалежність. Ми не повинні допускати інцидентів, подібних до тих, які ми бачимо. Немає виправдання підпалам автівок і акціям вандалізму», – заявив Кім Торра в ніч на четвер. Також до спокою й зваженості закликали засуджені лідери руху за незалежність реґіону.

 

Виконувач обов'язків прем'єр-міністра Іспанії Педро Санчес заявив, що уряд країни готовий діяти рішуче. «Каталонці й іспанське суспільство повинні знати, що уряд розглядає всі можливі сценарії. Уряд буде дотримуватиметься прав громадян на мирний протест, але планує припиняти дії груп, які вдаються до насильства. Вони хочуть, щоб ми піддалися на їхню провокацію і втягнулися в круговорот насильства», – заявив Санчес на пресконференції в Мадриді.

 

Нагадаємо, що в понеділок, 14 жовтня, Верховний суд у Мадриді засудив дев'ятьох лідерів каталонських сепаратистів до тюремних термінів від дев'яти до 13 років ув'язнення. Серед засуджених – колишній спікер парламенту Каталонії, колишній глава каталонського МВС, колишній міністр юстиції Каталонії і ще низка ексміністрів реґіонального уряду.

17.10.2019