Конґрес США вимагає оприлюднення стенограм телефонних розмов Трампа і Путіна.

Конґресмени-демократи підозрюють, що американський президент під час цих перемовин міг завдати шкоди нацбезпеці.

 

                                              Адам Шіфф

 

Конґрес США має намір отримати доступ до стенограм телефонних розмов президента Дональда Трампа з іноземними лідерами, передовсім із президентом Росії Володимиром Путіним. Про це повідомив американський телеканал NBC з покликом на слова голови Комітету з розвідки Палати представників Конґресу Адама Шіффа (Adam Schiff).

 

«Я вважаю, що перш за все необхідно захистити національну безпеку США і з'ясувати, чи підривав Трамп безпеку нашої країни в розмові з іншими національними лідерами, зокрема з Володимиром Путіним, який, на його погляд, міг принести йому особисту вигоду під час виборчої кампанії», – заявив Шіфф.

 

Комітет з розвідки наразі розглядає стенограму липневої розмови Трампа з Володимиром Зеленським, під час якої глава Білого дому попросив українського колегу активізувати розслідування проти колишнього віцепрезидента США Джо Байдена і його сина Гантера Байдена.

 

Джо Байден – один з найімовірніших конкурентів Трампа на президентських виборах 2020 року. Демократи в Конґресі вважають, що прохання про пошук корупційних зв’язків у його оточенні можна розцінювати як втручання іноземної держави у виборчий процес. Нижня палата Конґресу запустила процедуру імпічменту Трампа.

30.09.2019