Себастьян Курц найімовірніше знову стане канцлером Австрії.

Його Народна партія впевнено перемогла на дострокових парламентських виборах.

 

 

На парламентських виборах в Австрії, які відбулися в неділю, 29 вересня, за даними майже стовідсоткового підрахунків голосів лідирує консервативна Австрійська народна партія (АНП), очолювана колишнім канцлером країни Себастьяном Курцем. АНП набирає 37,1 відсотка голосів.

 

Таким чином, АНП отримала ще більше голосів, ніж на попередніх виборах 2017 року, додаючи собі 5,7 відсоткових пунктів. Про це повідомив австрійський телеканал ORF.

 

На другому місці цього разу опинилися соціал-демократи (СПА) з 21,7 відсотка голосів. Партія втратила в порівнянні з виборами дворічної давнини 5,1 відсоток виборців. Для австрійських соціал-демократів це найгірший результат в історії партії.

 

 

За ними йде правопопулістська Австрійська партія свободи (АПС), яку, за попередніми даними, підтримали 16,1 відсотка тих, хто проголосував. Таким чином у порівнянні зі своїм результатом дворічної давнини правопопулісти втратили найбільше – відразу аж 9,9%.

 

Четвертими до фінішу дійшли австрійські «зелені» з 14-ма відсотками. Таким чином вони додали до свого активу рекордні 10,2%.

 

Ліберальна партія «Нова Австрія» покращила свій результат на 2,5 пункти, набравши 7,8% голосів.

 

Тим часом австрійські політичні експерти й журналісти вже обговорюють формат можливої урядової коаліції. Головне питання: чи буде знову сформовано правлячу коаліцію за участі АНП і АПС? У травні парламент висловив цій коаліції вотум недовіри після корупційного скандалу навколо колишнього-лідера АПС, ексвіцеканцлера Гайнца-Крістіана Штрахе. Ймовірно, що в республіці буде відновлено «велику коаліцію» між консерваторами та соціал-демократами.

30.09.2019