Батьки вимагають утеплити дитсадок із розписами у Франківську.

 

Батьки вихованців івано-франківського дитсадка №27 «Карпатська казка» обурені зупинкою робіт з утеплення будівлі ДНЗ. Вони вимагають продовжити утеплювати заклад, інакше погрожують перекриттям доріг і страйками. Про це повідомив сьогодні на оперативній нараді мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, – пише «Фіртка».

 

 

«До мене приходили батьки, була зустріч. Вони дуже обурені. Кажуть: ми роками чекали, садка не утеплюють. Погрожують перекрити дороги, влаштувати страйки. У них були збори, 600 людей проголосували за утеплення, один висловився проти й одна людина утрималася. Потрібно шукати компроміс. Треба запитати художника, можливо, він зможе зверху намалювати малюнок ще раз. Бо утеплювати зсередини – недобре, оскільки це мінеральна вата», – зауважив міський голова.

 

Нагадаємо, на початку вересня в Івано-Франківську почали утеплювати фасад дошкільного закладу «Карпатська казка» на вулиці Надвірнянській. Але в процесі робіт мало не знищили оригінальний розпис – сграфіто авторства художників Петра Прокопіва й Петра Боєчка. Роботи призупинили після того, як мешканці надали цьому факту розголосу в соцмережах.

 

 

Як повідомляв тоді директор міського департаменту освіти і науки Ігор Максимчук, у дошкільному закладі планували капітальний ремонт за програмою НЕФКО, зокрема й утеплення фасаду. Проте роботи призупинили до проведення консультацій з мистецтвознавцями та художниками. Тоді в департаменті пообіцяли не знищувати об’єктів, які мають мистецьку цінність. Наразі консультації тривають, невдовзі у Спілці художників мають надати висновок щодо того, чи мають ці розписи художню цінність.

 

23.09.2019