Кучма висловив у Мінську умови для втілення "формули Штайнмаєра".

 

Голова української делеґації на мінських переговорах Леонід Кучма висловив застереження до впровадження "формули Штайнмаєра": вицофування іноземних військ і техніки, доступ українських медій і українських партій до участі у виборах.

 

Про це повідомила прессекретар Кучми Дарка Оліфер.

 

 

"Представник України в ТКГ зазначив, що українська сторона не має принципових заперечень по суті так званої "формули Штайнмаєра" щодо місцевих виборів. Однак реалізація цієї формули можлива лише за умови виконання наступних пунктів: повне припинення вогню; забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України; виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки; розведення сил та засобів вздовж всієї лінії зіткнення; забезпечення роботи Центральної виборчої комісії України, українських політичних партій, ЗМІ та іноземних спостерігачів; встановлення контролю за непідконтрольною Україні ділянкою українсько-російського кордону та виконання інших пунктів, передбачених українським і міжнародним законодавством та Мінськими угодами", – повідомила Оліфер.

 

Українська делеґація висловила готовність до розведення сил та засобів у районі Золотого та Петрівського, натомість російська сторона наразі заблокувала визначення дати розведення.

 

Сторони начебто досягнули значного порозуміння щодо взаємного звільнення утримуваних осіб.

 

Також ішлося про відновлення моста у Станиці Луганській, життєдіяльність інфраструктури Донбасу та підготовку до холодної пори року.

 

Нагадаємо, напередодні міністр закордонних справ Вадим Пристайко повідомив про те, що він дав згоду на так звану "формулу Штайнмаєра" щодо врегулювання ситуації на окупованій частині Донбасу.

 

"Ми домовилися про "формулу Штайнмаєра" на зустрічі радників 2 вересня, і я можу навести те, на що я дав згоду. Закон про особливий статус вступає в дію в попередньому форматі на момент проведення виборів, а остаточно набуває чинності після рішення БДІПЛ ОБСЄ [про визнання виборів чесними]", – сказав Пристайко.

 

"Це – те, що записане в рішенні. Більше там нічого немає. Треба, щоби всі партії, представлені за цим столом, всі медіа, представлені тут, мали доступ до виборів, і так далі. Тільки тоді вибори можуть бути визнані такими, що відповідають стандартам ОБСЄ", – додав міністр.

 

19.09.2019