Міністр Пристайко вже дав згоду на "формулу Штайнмаєра".

 

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив про те, що він дав згоду на так звану "формулу Штайнмаєра" щодо врегулювання ситуації на окупованій частині Донбасу.

 

Про це він заявив на спільному засіданні парламентських комітетів з євроінтеграції та закордонних справ, повідомляє видання "Європейська правда".

 

 

"Ми домовилися про "формулу Штайнмаєра" на зустрічі радників 2 вересня, і я можу навести те, на що я дав згоду. Закон про особливий статус вступає в дію в попередньому форматі на момент проведення виборів, а остаточно набуває чинності після рішення БДІПЛ ОБСЄ [про визнання виборів чесними]", – сказав Пристайко.

 

"Це – те, що записане в рішенні. Більше там нічого немає. Треба, щоби всі партії, представлені за цим столом, всі медіа, представлені тут, мали доступ до виборів, і так далі. Тільки тоді вибори можуть бути визнані такими, що відповідають стандартам ОБСЄ", – додав міністр.

 

Він наголосив, що для проведення виборів на окупованій частині Донбасу спочатку слід створити відповідні умови. "Спочатку створюються необхідні безпекові умови, і тоді тільки проводяться вибори, Президент Зеленський це чітко сказав", – додав глава МЗС.

 

Нагадаємо, Росія вимагає від України офіційного письмового підтвердження "формули Штайнмаєра" як передумови для "нормандської зустрічі" на найвищому рівні.

 

Згода Пристайка на зустрічі 2 вересня, схоже, була попередньою: йшлося про погодження тексту формули, а не її офіційне затвердження з боку держави. Міністр закордонних справ – він презентував державу на зустрічі рівні зовнішньополітичних радників – заявляв, що переговори чотирьох сторін зрушилися з місця.

 

 

18.09.2019