Нафта поступово дешевшає після стрибка ціни.

Саудівська Аравія відновлює обсяги виробництва нафти після пожеж на нафтопереробних комплексах.

 

                                    принц Абдулазіз бін Салман

 

Ціни на нафту марки Brent увечері вівторка, 17 вересня, впали на 7% – до 64,5 долара за барель. Котирування обвалилися після повідомлень про те, що Саудівська Аравія може незабаром відновити виробництво нафти майже до колишнього рівня. 15 вересня видобуток у країні впав більш ніж удвічі після пожеж на нафтових об'єктах, спричинених атаками дронів.

 

«Саудівська Аравія відновила експортні поставки нафти до рівня 14 вересня, коли були атаковані два ключові нафтові об'єкти», – заявив міністр енергетики принц Абдулазіз бін Салман на прес-конференції в Джидді. За його словами, державній нафтовій компанії Aramco вдалося при цьому наполовину відновити знижені обсяги виробництва нафти. Решту обсягів нафти королівство має намір компенсувати за рахунок своїх стратегічних запасів. «До кінця вересня видобуток нафти буде повністю відновлено», – запевнив міністр, слова котрого цитує інформаційна аґенція Bloomberg.

 

Нагадаємо, що 15 вересня принц Абдулазіз бін Салман повідомив, що видобуток сирої нафти скоротився на 5,7 млн ​​барелів на добу, що становить приблизно половину видобутку в королівстві. Це сталося після того, як два великі нафтопереробні комплекси, які належать державній компанії Aramco, зазнали атак безпілотників. Напади було скоєно на об'єкти в Абкайку і Хураісі. Один із постраждалих об'єктів – найбільший у світі нафтопереробний завод в Абкайку. Велику частину саудівської нафти, що експортують з Перської затоки, переробляють саме там.

 

16 вересня ринки відреагували на події в Саудівській Аравії зростанням ціни на нафту. Вартість ф'ючерсів на нафту марки Brent на Лондонській біржі зросли на 13 відсотків – до 69,91 долара за барель.

17.09.2019