Троє людей загинуло внаслідок стрілянини на киргизько-таджицькому кордоні.

Перестрілку влаштували між собою прикордонники двох держав через будівництво на кордоні.

 

 

На кордоні Таджикистану і Киргизії у понеділок, 16 вересня, стався збройний конфлікт, під час якого загинуло троє киргизьких прикордонників і 13 осіб було поранено. Про це повідомив киргизький інформаційний портал Kaktus.

 

Державна прикордонна служба Киргизстану заявила, що таджицька сторона першою застосувала зброю, обстрілявши киргизький прикордонний пост Максат, а потім тимчасовий прикордонний пост Сай у Лейлекському районі Баткенської області. 

 

«Прикордонні представники Киргизстану і Таджикистану проводять переговори щодо недопущення подальшої ескалації інциденту. Причиною виникнення інциденту стало те, що громадяни Республіки Таджикистан почали проведення будівельних робіт на немаркованій ділянці державного кордону, у відповідь на це громадянин Киргизстану також почав будівництво паркана на території свого будинку, розташованого в даній місцевості. Відбулася зустріч прикордонних представників Киргизстану і Таджикистану, на якій було ухвалене рішення про припинення будівельних робіт сторонами. Але незважаючи на досягнуті домовленості, всупереч вимогам прикордонників, громадяни Республіки Таджикистан продовжили роботи. У відповідь на дії таджиків будівельні роботи продовжив і громадянин Киргизстану. Близько 19:30 таджицькі військовослужбовці в агресивній формі вимагали від громадянина Киргизстану зупинити будівництво, зав'язалася словесна перепалка, яка переросла в перестрілку», – йдеться в повідомленні Державної прикордонної служби Киргизстану.

 

Прикордонники Таджикистану, своєю чергою, звинувачують в усьому киргизьку сторону. «Киргизька сторона в порушення домовленостей перекинула до цієї ділянки кордону додаткові збройні сили в кількості 250–300 осіб. Пізніше о 19:00, пішовши на провокацію, вони відкрили вогонь у бік беззбройних громадян махалли Бахор, внаслідок чого був поранений один громадянин Республіки Таджикистан», – повідомляє пресцентр Державних прикордонних сил Таджикистану

 

Інцидент на кордоні у телефонній розмові обговорили міністри закордонних справ двох держав Чингіз Айдарбеков і Сіроджиддін Мухріддін. У Баткенську область вилетів прем'єр-міністр Киргизстану Мухаммедкалий Абилгазієв та інші високопосадовці.

 

Нагадаємо, що в липні через сутички на кордоні Таджикистану і Киргизстану з киргизького села Аксай було евакуйовано понад 300 осіб. Внаслідок інциденту загинула одна людина і 14 отримали поранення.

 

Протяжність кордону між двома країнами становить понад 970 кілометрів, проте з них демарковані трохи менше 600 км.

17.09.2019