"Слуга народу" погодилася призупинити впровадження "імперативного мандата".

 

Партія "Слуга народу" погодилася тимчасово зняти з розгляду проєкт закону, котрий фактично передбачав запровадження імперативного мандата в українському парламенті – народних депутатів пропонували позбавляти мандатів услід за їхнім вилученням із фракції.

 

Про це заявив голова фракції Давид Арахамія, повідомляє "Ліга".

 

 

"У нас було засідання малих фракцій, заступників моїх, ми ухвалили рішення зняти цей законопроєкт наразі, тому що, на наш погляд, він не пропрацьований", – заявив Арахамія.

 

З його слів, кожна "мала фракція" делегувала по одному депутатові до складу робочої групи, аби розробити проєкт, "котрий задовільнятиме всіх". 

 

Арахамія визнав, що проєкт спричинив "дуже бурхливі внутрішні дискусії". Він виправдовується: "Це не має бути закон про інакодумство, а закон про внутрішнє зрадництво".

 

Проєкт закону №1038 “Про внесення змін до Закону України “Про статус народного депутата України” (щодо приведення Закону України “Про статус народного депутата України” у відповідність із Конституцією України)” фактично передбачав запровадження імперативного мандата у Верховній Раді. Якщо Конституція України називає підставою для припинення депутатських повноважень невходження нардепа до фракції або вихід депутата із фракції, то проєкт закону дозволяв забрати мандат і внаслідок припинення членства в фракції – інакше кажучи, депутата могли вигнати із ВР після того, як ухвалили рішення про його вилучення з фракції.

 

Також проєкт закону примушує народних депутатів, обраних у мажоритарних округах від певної партії, обов'язково входити до складу відповідної фракції. Згідно ж із чинним законодавством, мажоритарник є вільним у рішенні про входження чи невходження до фракцій, незалежно від того, чи балотувався від партії, чи був самовисуванцем.

 

13.09.2019