Пам'ятник маршалу Конєву приберуть з празької площі.

Російська влада висловила обурення з цього приводу.

 

 

Рада району Прага-6 чеської столиці ухвалила постанову про перенесення пам'ятника радянському маршалу Іванові Конєву з площі Інтербригади в один з музеїв міста. На місці монумента радянському воєначальнику мають намір встановити меморіал героям-визволителям Праги в 1945 році. На створення нового пам'ятника буде оголошений конкурс. Про це повідомив чеський інформаційний портал Novinky.cz.

 

«Для пам'ятника Конєву знайдуть нове гідне місце», – пообіцяв староста Праги-6 Ондржей Колар (Ondřeje Kolář). Одним з варіантів він назвав «музейну організацію». Він також виступив з пропозицією перенести монумент на Ольшанське кладовище в Празі, де розташовані меморіали й могили вояків, котрі загинули під час звільнення Чехословаччини від нацистів.

 

У російському посольстві в Празі назвали таке рішення обурливим. «Несподіванкою воно не стала з урахуванням того, що саме районна влада ініціювала кампанію навколо меморіалу, яка ображає пам'ять воїнів Червоної Армії, чехів і словаків, які воювали за визволення Чехословаччини і її столиці від нацизму, і несе всю відповідальність за ситуацію, що виникла», – йдеться в заяві дипмісії.

 

Нагадаємо, що Іван Конєв під час Другої світової війни командував 1-м Українським фронтом, його війська брали участь у Празькій операції, внаслідок якої було розгромлене велике німецьке угруповання в Чехословаччині. У повоєнні роки Конєв обіймав найвищі командні посади в Радянській армії і збройних силах країн Варшавського договору. Він брав участь у придушенні угорського повстання 1956 року та причетний до введення військ Варшавського договору до Праги 1968 року.

 

Пам'ятник маршалу Конєву, створений за проєктом чехословацького скульптора Зденека Крибуса (Zdeněk Krybus), був встановлений в чеській столиці 1980 року. З часу Оксамитової революції 1989 року в Чехії неодноразово порушували питання про демонтаж або перенесення пам'ятника. За цей час монумент неодноразова зазнавав паплюження.

13.09.2019