Депутати "Слуги народу" попросили пробачення за кнопкодавство.

 

Народні депутати від фракції "Слуга народу" Олена Копанчук і Сергій Литвиненко, яких фахівці руху "Чесно" викрили на неособистому голосуванні, заявили про готовність перерахувати свою зарплату на користь благодійних фондів.

 

Про це Копанчук і Литвиненко заявили під час пленарного засідання у четвер, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

 

"Я хочу вибачитися за те, що вийшло, – в моїх діях не було жодного умислу, все відбувалося в такому режимі, виходило помилково… Хочу сказати, що моя зарплата, місячна… Я готовий її передати до благодійних фондів", – зазначив Литвиненко.

 

Народна депутатка Копанчук теж перепросила за свої дії і підтримала намір колеги перерахувати заробітну плату на благодійність.

 

"Хочу принести офіційне вибачення перед усіма і сказати, що для мене було важливим, щоб законопроєкт було проголосовано. Хоча це не є виправданням, я це розумію. Для мене це буде важливим уроком на все життя, і я також приєднуюся до пропозиції віддати свою зарплату на благодійний фонд", – сказала вона.

 

Також і перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко вибачився перед українським народом і всіма колегами у парламенті за виявлені факти неособистого голосування та попросив надати слово причетним до цього випадку депутатам Литвиненку і Копанчук.

 

Приводом для розгляду цих інцидентів на початку пленарного засідання була заява співголови фракції "Європейська солідарність" Ірини Геращенко, яка попросила Голову Верховної Ради Дмитра Разумкова надати доручення комітету з питань регламенту і комітету з питань свободи слова розглянути зафіксовані факти кнопкодавства.

 

"Протягом 3-х днів роботи Верховної Ради дев'ятого скликання журналісти руху «Чесно» зафіксували 3 випадки кнопкодавства. Ми звертаємося до Голови Верховної Ради з проханням звернути особливу увагу на це ганебне порушення Конституції, регламенту, закону України про статус народного депутата. Шановний пане Разумков, просимо вас негайно надати доручення регламентному комітету розглянути випадки кнопкодавства Сергія Литвиненка, Олени Копанчук, Олександра Ковальова… Один із цих народних депутатів перешкоджав роботі журналістів, погрожував… Ми звертаємося до вас, щоб ви також дали доручення розглянути це на комітеті свободи слова", – закликала Геращенко.

 

Першим кнопкодавом у ВР виявився нардеп від “Слуги народу”, мажоритарник з округу №156 на Рівненщині Сергій Литвиненко – натиснув сусідські кнопки 3 вересня під час голосування за включення до порядку денного сесії законопроєкту про внесення змін до статей 85 та 101 Конституції (щодо уповноважених ВРУ) та його направлення до Конституційного Суду (постанова №1016/П).

 

10 вересня Рух "Чесно" зафіксував факт кнопкодавства з боку мажоритарника-самовисуванця з Донеччини Олександра Ковальова – це сталося під час голосування за президентський законопроєкт про імпічмент. Згодом у "Чесно" повідомили, що Ковальов погрожував їхньому журналісту.

 

Пізніше Рух "Чесно" заявив про третій факт неперсонального голосування з боку Олени Копанчук – мажоритарниці “Слуги народу” від округу №189 на Хмельниччині. Факт її неперсонального голосування зафіксовано 11 вересня під час розгляду законопроєкту про внесення змін до закону "Про будівельні норми" щодо вдосконалення нормування у будівництві" за основу.

 

12.09.2019