Британську владу змусили оприлюднити кризовий сценарій жорсткого Brexit.

У ньому прогнозують транспортний колапс, проблеми з медикаментами і збій з обміном правоохоронними даними з ЄУ.

 

    

 

Уряд Великої Британії був змушений в середу, 11 вересня, на вимогу депутатів британської Палати громад оприлюднити деталі раніше засекреченого плану під кодовою назвою Operation Yellowhammer (Операція «Жовтогрудка»). У п'ятисторінковому документі викладено сценарій дій і прогнози на випадок жорсткого Brexit 31 жовтня. Про це повідомила телерадіокомпанія ВВС.

 

Як випливає з документа, в разі виходу зі складу Європейської Унії без угоди Об’єднане Королівство автоматично набуде статусу «третьої країни», а відносини з Брюсселем отримають характер «недружніх». При цьому транспортний колапс, який виникне в місцях перетину Ла-Маншу, може розтягнутися на термін до трьох місяців. І це при тому, що інтенсивність транспортного потоку прогнозовано скоротиться на 40-60 відсотків.

 

Значний негативний вплив жорсткий Brexit матиме, зокрема, на ввезення ліків і медичних препаратів в країну. Навіть підготувавшись, повністю уникнути відчутних перебоїв з постачанням буде неможливо, передовсім через короткі терміни зберігання низки медикаментів.

 

Збої виникнуть в поставках свіжої харчової продукції. Це, як очікують, призведе до стрімкого зростання цін в супермаркетах і подальшої паніки серед населення. Також проблеми виникнуть з деякими ветеринарними препаратами.

 

Експерти також прогнозують проблеми з обміном даними між правоохоронними органами Великої Британії і ЄУ.

 

Окрім того, в документі говориться про високу ймовірність зростання суспільного невдоволення. Це може вилитися у масові вуличні протести.

12.09.2019