Випробування російської ядерної ракети «Буревестник» відбувалися п’ять разів.

Всі вони завершувалися провалом.

 

 

Про те, що Росія проводила випробування крилатої ракети «Буревестник» щонайменше п'ять разів і всі запуски завершилися невдачею, повідомив американський телеканал CNBC з покликом на джерела, ознайомлені з відповідним звітом розвідувальних служб Сполучених Штатів.

 

За даними американської розвідки, випробування проводили з листопада 2017 року до лютого 2018 року. Найдовший політ тривав більше як дві хвилини, найкоротший – чотири секунди.

 

Джерела CNBC також повідомили, що Росія має намір прискорити роботу над проєктом, щоб ракета 9M730 «Буревестник», яку НАТО класифікує як SSC-X-9 Skyfall, надійшла на озброєння до 2025 року.

 

Нагадаємо, що з випробуваннями ракети «Буревестник» пов'язаний вибух на полігоні під Сєверодвінськом, що стався восьмого серпня. Внаслідок інциденту загинуло щонайменше п'ятеро осіб. За версією джерел CNBC, інцидент стався під час спроби дістати з дна ракету, яка опинилася там після чергового невдалого запуску.

 

Після вибуху мешканцям Сєверодвінська та сусідніх сіл представники місцевої влади порекомендували пити йод і не виводити дітей на прогулянки. У мерії Сєверодвінська повідомили, що відповідні прилади зафіксували в місті короткочасне підвищення радіаційного фону.

 

Утім, згодом з офіційного сайту адміністрації Сєверодвінська пропав реліз про підвищення радіаційного фону, який стався відразу після вибуху. Видалені сторінки з невідомих причин не збереглися в кеші ні Яндекса, ні Google, хоча пошукові системи видають посилання на видалену сторінку при запиті.

 

На цьому не закінчилося. Після вибуху на ракетному полігоні в Росії раптово вимкнулися  станції, що фіксують радіоактивні частинки в атмосфері, — на об'єктах військового відомства «пропав зв'язок». Причому вимкнулися саме ті станції, через які проходили повітряні маси з району вибуху. Після 8 серпня перестали передавати інформацію в систему дві станції в Європейській частині Росії (в Кірові і Дубні), а після 13 серпня — ще дві в Сибіру (Алтай і Якутія) і на півночі Далекого Сходу (Чукотка). Оператором станцій є Міноборони, воно ж проводило випробування, в результаті яких стався вибух.

12.09.2019