Дипломати Зеленського готові обговорювати виведення натовських інструкторів.

 

Голова комітету у закордонних справах Верховної Ради Богдан Яременко допускає початок переговорів про виведення інструкторів країн НАТО із території України в обмін на вицофування російських найманців із Донбасу.

 

Про це Яременко сказав у інтерв'ю ТСН.ua.

 

 

"Не обов’язково про зміну української Конституції чи амністію, бо ще є маса гуманітарних питань на лінії розмежування, є питання виведення іноземних військ з території України. Так, росіяни скажуть, що йдеться про американських інструкторів з території України, ми скажемо, що російських нерегулярних військових формувань з окупованих територій. Але до цієї дискусії все одно потрібно дійти", – заявив Яременко, додавши, що дискусія ще "не починалась".

 

Богдан Яременко вважає, що "мінські угоди" не є добрі, але виправдовується, що тепер українській владі від них нікуди подітися. "Ми не можемо зробити так, щоб якимось неповоротким рухом налаштувати проти себе і західних партнерів, і ще більше зробити агресивною Росію", – пояснив він.

 

"Ми зараз в слабкій позиції, слабка позиція ніколи гарно не виглядає. Тому, що б ми не робили, якийсь час ми будемо виглядати непереконливо і слабо. Але це не означає, що нема підходу, немає розуміння, куди рухатись", – переконує Яременко.

 

Голова комітету запевняє, що офіційний Київ усвідомлює аґресивні інтенції Росії. Водночас, шукає способи дипломатичного вреґулювання. "Нам треба повертати своїх полонених, нам треба думати, яким чином створити ситуацію, коли не будуть літати снаряди, все одно про це треба говорити. Отже, якусь довіру за столом переговорів відновлювати потрібно", – сказав представник "Слуги народу".

 

На погляд Яременка, довіра відновлюється "дуже просто" – шляхом реалізації конкретних невеликих кроків на кшталт розведення сил при Станиці Луганській. "Розведення в одному місці, ремонт одного мосту не дасть миру, але, можливо, воно створить досвід успішного вирішення маленького питання, маленького пазлика в контексті дуже великої і складної задачі", – мріє Яременко.

 

Теза про натовських інструкторів, відображена у "мінських угодах", – це старенький коник російської дипломатії на переговорах щодо України. Колись Сєрґєя Лаврова запитували, чи Росія виконає пункт "Мінська" про виведення найманців із території України – він відповів, що російської армії на Донбасі нема, натомість цитований пункт стосується західних військовиків.

 

А, наприклад, у квітні 2015 року Сєрґєй Лавров сказав на зустрічі з державним секретарем Джоном Керрі: "Прибуття на Яворівський полігон під Львовом військовослужбовців 173-ої повітряно-десантної бригади США свідчить про порушення Києвом своїх зобов'язань про виведення всіх іноземних формувань, військової техніки та найманців з території України".

 

10.09.2019