ВР ухвалила закон про імпічмент, знехтувавши парламентською меншістю.

 

Верховна Рада ухвалила в цілому проєкт закону від Володимира Зеленського "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)", відмовившись розглядати поправки фракцій меншості.

 

 

За схвалення закону проголосувало 245 народних депутатів. Проєкт підтримало 243 депутати із фракції "Слуга народу", а також двоє позафракційних – голова Верховної Ради Дмитро Разумков та його перший заступник Руслан Стефанчук.

 

Перед тим, як ухвалити закон в остаточній редакції, парламент проголосував за розгляд проєкту у форматі скороченої процедури (270 "за"), за його ухвалення в першому читанні (337 "за") і визнання проєкту таким, що не потребує доопрацювання (245 "за"). На це пішло загалом пів години.

 

У рамках дискусії народний депутат від "Європейської солідарності" Андрій Парубій нагадав про те, що ВР іще в червні ухвалила закон про імпічмент – процедуру усунення Президента передбачено проєктом закону про тимчасові слідчі комісії парламенту, котрого досі не підписав Володимир Зеленський. 

 

Депутат "Опозиційної платформи" Нестор Шуфрич заявив, що Президент натомість мусив би ініціювати зміни до Конституції – а конкретно, про імпічмент і про зняття недоторканності з голови держави.

 

Нардеп "Голосу" Роман Лозинський охарактеризував законопроєкт Зеленського як "фасадний", котрий нічого не змінює, а лиш конспектує норми з інших законів – Конституції, реґламенту тощо. Лозинський закликав вносити зміни до Основного закону.

 

Сергій Власенко із "Батьківщини" закликав знімати з Президента імунітет через Конституцію.

 

Фракції опозиції обурились спробами пропхати закон без розгляду поправок. Зокрема, "Опозиційна платформа", котра підтримала проєкт у першому читанні, пропонувала відкласти розгляд принаймні на тиждень.

 

Чільні особи "Слуги народу" заявили у відповідь, що мають право скоротити процедуру, бо цим займалися і попередники.

 

"Чомусь [представники опозиції] забули про ті порушення, які були вчинені протягом всієї попередньої каденції Верховної Ради. Системно вчинялися і ніхто не зважав на будь-які норми реґламенту", – сказав представник "Слуги народу" Данило Гетманцев.


"Ми не порушуємо реґламенту, тому що рішення ухвалює Верховна Рада. І рішення було прийняте: законопроєкт визнано таким, що не потребує доопрацювання. Неодноразово в цій Раді приймали такі рішення", – заявив голова ВР Дмитро Разумков.

 

Після схвалення закону парламент пішов на перерву. Фракції меншості вимагали дотримуватися регламенту й розглядати поправки у належний спосіб.

 

10.09.2019