Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка підписав наказ про призначення Віталія Каська першим заступником генерального прокурора України.

 

Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому в п’ятницю на сайті ГПУ.

 

 

Касько закінчив Львівський державний університет імені Івана Франка у 1998 році; відтоді працював у органах прокуратури у Львівській області.

 

У 2002–2005 рр. працював старшим прокурором Генпрокуратури, в 2005–2007 рр. займався юридичною практикою. Згодом повернувся в Генпрокуратуру й очолив міжнародно-правове управління.

 

У 2014 році Каська призначили заступником генпрокурора. Він звільнився з посади в 2016 році і зайнявся адвокатською практикою.

 

Як нагадує аґенція "Інтерфакс-Україна", у 2016 році Генпрокуратура повідомила Каську про підозру в скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч.4 ст.190 (шахрайство) та ч.4 ст.358 (підроблення документів) Кримінального кодексу України. Йшлося про нібито незаконне отримання квартири як співробітника органів прокуратури.

 

Касько тоді заявив, що кримінальне переслідування ініціював тодішній очільник ГПУ. "Генпрокурор Віктор Шокін, якого я публічно звинуватив в покритті корупції та саботажі реформи прокуратури, особисто ініціював та очолює моє кримінальне переслідування", – заявив Касько.

 

Печерський райсуд Києва відмовив прокуратурі в арешті Каська, натомість призначив йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Офіційно про закриття кримінального провадження щодо Каська не повідомляли.

 

06.09.2019