Поліція Львівщини має нового очільника.

Сьогодні, 4 вересня, голова Національної поліції України Сергій Князєв представив новопризначеного керівника поліції Львівської області. Ним став полковник поліції Василь Віконський, який раніше обіймав посаду начальника поліції Хмельницької області. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Львівської області.

 

 

Окреслюючи основні завдання, які стоять перед новопризначеним керівником, голова Нацполіції зазначив, що це насамперед поліпшення соціальної складової роботи поліцейських – забезпечення житлом, соціальними пільгами, можливостями професійного росту.

 

 

«Полковник поліції Віконський відбув на схід України, де підрозділ, у складі якого він перебував, одним із перших вступив у двобій з російською армією та російськими найманцями. Він брав участь в операції зі звільнення Слов’янська, а також у Краматорську, Артемівську, Дебальцевому, Вуглегорську. Під Іловайськом офіцер Віконський вивів з-під вогню свій особовий склад, у якому, на жаль, були загиблі, але своє завдання він виконав. Я познайомився з ним під час звільнення Маріуполя, де він був в солдатському однострої, в касці і з автоматом, разом зі своїми бійцями. У Широкіному його підрозділ виконував завдання на лінії розмежування – не в другій-третій лінії оборони. Він така людина – отримав завдання, перехрестився і пішов виконувати, тому я з великою повагою ставлюся до цього офіцера, який з часом став дуже ефективним менеджером на керівних посадах», – розповів під час представлення нового керівника Сергій Князєв.

 

 

Тим часом у Львові нового очільника поліції зустріли пікетом. Як інформує "Львівський портал", на площі Генерала Григоренка біля ГУ Нацполіції Львівщини перед представленням зібралися кілька десятків представників ГО «Розвиток громади» та «Рабів до раю не пускають». Вони вимагали громадського обговорення щодо цього призначення. Річ у тім, що Віконський раніше працював у спецпідрозділі «Беркут». Окрім того, він не пройшов переатестацію під час реформи правоохоронних органів, а поновився в поліції через суд.

 

Для довідки:

 

Василь Віконський народився у 1981 році на Івано-Франківщині. Освіта вища, кандидат юридичних наук. За даними Ye.ua, Віконський пропрацював у силовому блоці 14 років: з 15 березня 2003 року був призначений працівником міліції роти особливого призначення «Беркут». У спецпідрозділі «Беркут» працював на різних посадах – від старшого сержанта до капітана. З березня 2014 року став заступником командира роти в «Беркуті».

 

Коли цей спецпідрозділ ліквідували та створили роту міліції особливого призначення, Віконського призначили командиром.

 

31 грудня 2014 року Василь Віконський став заступником начальника УМВС із громадської безпеки. 7 листопада 2015 року міліцію ліквідували. Голова Нацполіції Хатія Деканоідзе призначила Віконського заступником начальника поліції ГУ НП в Івано-Франківській області.

 

Під час переатестації в процесі реформи міліції в поліцію атестаційна комісія 14 червня 2016 року вирішила, що Василь Васильович «підлягає звільненню» із правоохоронних органів за невідповідність займаній посаді. Однак через суд він поновився в поліції.

 

Є учасником бойових дій. Одружений, виховує доньку.

04.09.2019