Про обсерваторію «Білий слон» зняли документальний фільм.


Документальний польсько-український фільм «Обсерваторія» представлять 8 вересня на фестивалі «Княжа родина» в Національному заповіднику «Софія Київська». Про це повідомляють на сайті «Білий слон». Початок показу – о 16:00.

 

 

 

«Обсерваторія» – документальний фільм польського режисера Вєслава Романовського. Стрічку представлять польською мовою з українськими субтитрами.

 

Польський інститут у Києві спільно з Центром східноєвропейських студій Варшавського університету запросили режисера до співпраці з нагоди 80-ї річниці відкриття Астрономічно-метеорологічної обсерваторії Варшавського університету ім. маршала Юзефа Пілсудського. Вєслав Романовський зняв фільм, який розповідає історію створення цієї будівлі, яку звели на горі Піп Іван 1938 року. Нині знамениту колись обсерваторію «Білий слон» відбудовують, а на момент свого створення вона була найсучаснішим об’єктом такого типу в Польщі та однією з двох найсучасніших високогірних обсерваторій у Європі.

 

Нагадаємо, нещодавно на будівлі обсерваторії на горі Піп Іван туристи вчинили акт вандалізму – пошкодили систему громовідведення, видершись на мідний дах будівлі. Вартість пошкодження оцінено у 600 тисяч гривень.

 

 

Як інформує сайт «Білий слон», вандалів змогли впізнати завдяки допомозі громадян. Групу молодих людей (12 осіб), які завдали шкоди обладнанню обсерваторії та зухвало поводилисяся з черговими рятувальниками, знайшли, їхні імена відомі поліції. Про перебіг цієї справи невдовзі обіцяють повідомити на сайті.

 

02.09.2019