Туристи знищили систему громовідводу в обсерваторії на горі Піп Іван.

 

22 серпня на будівлі обсерваторії на горі Піп Іван туристи вчинили акт вандалізму – пошкодили систему громовідведення, видершись на мідний дах будівлі.

 

Про це йдеться у повідомленні на сайті "Білий слон" Міжнародного наукового центру “Обсерваторія”. 

 

 

"«Туристи» поводилися зухвало і по-хамськи, не звертали уваги на чергових рятувального посту, які намагалися їх зупинити", – ідеться в коментарі розпорядників будівлі.

 

Адміністрація Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (проєкт "Обсерваторія" втілюють Прикарпатський університет та Варшавський університет) передала правоохоронним органам записи з камер спостереження, встановлених на будівлі, разом із заявою про свідоме пошкодження державного майна. Вартість збитків оцінено у 600 тисяч гривень.

 

Наразі будівлю обсерваторії на горі Піп Іван зачинено для відвідування туристами: ведуть ремонтно-реставраційні роботи з відновлення занедбаної будівлі.

 

Це не перший випадок вандалізму на Попі Івані. Декілька років тому інша група вандалів вилізла на мідний дах обсерваторії, пошкодивши елементи конструкції. Після цього випадку на горі й встановили апаратуру, яка фіксує неправомірні вчинки на вершині гори.

 

Прикарпатський національний університет та Державна служба з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області закликали громадськість допомогти в ідентифікації та пошуку правопорушників. 

 

"Злочинців буде знайдено і покарано", – затялися автори проєкту.

 

23.08.2019