Зеленський доручив скасувати мораторій на продаж землі до кінця року.

 

Президент України Володимир Зеленський очікує від Верховної Ради зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення ще цього року.

 

Про це Президент заявив на нараді з членами уряду та керівництвом нової Верховної Ради.

 

 

Зокрема, Зеленський доручив Кабінетові Міністрів упродовж місяця, до 1 жовтня, розробити та внести на розгляд парламенту законопроєкт про ринок сільськогосподарських земель та скасувати мораторій на продаж землі. Відповідальними посадовцями визначено прем'єр-міністра України Олексія Гончарука та міністра економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофія Милованова.

 

Президент закликав Верховну Раду ухвалити закон про ринок землі та скасування мораторію до кінця року. Володимир Зеленський зазначив, що відповідальними будуть Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, керівник депутатської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія і голова комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.

 

Зеленський закликав уряд пояснити суспільству, "що ніхто ні в кого не буде забирати землю". "Це дуже важливо. Модель земельної реформи спрямована на розвиток українського фермерства і захист інтересів, у першу чергу, дрібного власника", – пояснив Президент.

 

Крім того, голова держави доручив наповнити інформацією про земельні ділянки Державний земельний кадастр до 1 січня 2021 року.

 

Натомість прем'єр-міністр України Олексій Гончар повідомив, що ринок землі почнуть впроваджувати з червня 2020 року.

 

"Ми наголошуємо, що змоделюємо його так, щоби ніхто не втратив землі, щоби люди стали багатшими в результаті цієї реформи, а не навпаки. Ми ретельно підійдемо до планування, і ринок буде введено тоді, коли ми будемо до цього готові. А плануємо в середині наступного року", – сказав Гончарук.

 

 

02.09.2019