Прибічники Шарія побили журналіста у Вінниці за критику свого кумира.

 

На головного редактора вінницького інтернет-видання Vezha Андрія Качора здійснили напад. Журналіст пов'язує побиття з цькуванням українського блоґера Анатолія Шарія, партія котрого набрала на цьогорічних виборах 2% голосів виборців. 

 

 

 

Качор повідомив про напад на своїй сторінці у Facebook:

 

– Добрий вечір. Ви Андрій Качор? 
– Так.
– Це Ви про Шарія писали?
– Так.

 

Майже відразу сильний удар в голову і далі я вже не дуже пам’ятаю. Отямився, побачив групу людей, які бігли в ніч через перехрестя. 

 

Андрій Качор подав заяву до поліції. Втім, він додав, що з того моменту, як до нього почали надходити погрози від прибічників Анатолія Шарія ще в липні, поліція була пасивною.

 

Редактор почав отримувати погрози після того, як 8 липня на сайті "Вежі" за його підписом вийшла новина про те, що невідомі активісти спалили у Вінниці аґітаційні матеріали проросійського пропаґандиста та українофоба Анатолія Шарія.

 

 

Після того Шарій записав десь пів десятка роликів, присвячених Качорові та його сім'ї, очевидно, вважаючи, що саме журналіст стояв за організацією акції зі спалюванням аґітації. А редактор "Вежі" невдовзі почав отримувати погрози – і офлайн, через соцмережі, і на вулиці, від перехожих, котрі впізнавали у ньому Шарієвого недруга.

 

Понад те, після того, як Анатолій Шарій кинув заклик до однодумців подавати йому всю можливу інформацію про журналіста, у соцмережах публічно "засвітилася" інформація про дитячий садочок у Вінниці, до котрого ходить дитина журналіста, – Качор виявив, що ці дані "злила" працівниця садка.

 

Редакція "Вежі" також повідомляла про те, що влітку невідомі намагалися підпалити паркан приватного будинку, в якому мешкає одна з журналісток видання.

 

Андрій Качор розповів "Громадському", що, згідно з попередніми висновками лікарів, у нього – забій м’яких тканин, ознаки струсу мозку, опухла частина обличчя, гематоми. Він передбачає, що поліція кваліфікує це як легкі тілесні ушкодження.

 

"Погроз було – я не знаю, я нарахував під дві сотні", – сказав Качор.

 

"Протягом цього часу зі мною абсолютно ніхто не контактував, ні зі слідчих, і навіть коли була виборча кампанія, ми запитували у речників поліції, але вони нічого не знали. Нуль, ніяких рухів взагалі", – констатував Качор.

 

Проте, за його словами, після нападу поліція вже пожвавилася, "демонструвалися увага і великий інтерес", але він не береться стверджувати, наскільки серйозно правоохоронці займаються цією справою.

 

Зокрема, з карного розшуку Качору надсилають фото можливих нападників. "Є одна фотографія, щодо якої я на 99% упевнений, що ця людина [напала]", – повідомив він.

 

01.09.2019