Президент Польщі підтвердив намір вимагати репарації від ФРН.

Водночас Анджей Дуда заявив, що Польща і Німеччина слугують «взірцем примирення».

 

 

Напередодні пам'ятних заходів з нагоди 80-річчя початку Другої світової війни офіційна Варшава підтвердила намір вимагати репарації від Берліна. «Виплата компенсацій країнам, які зазнали нападу з боку нацистської Німеччини під час війни, є питанням відповідальності і моралі», – заявив президент Польщі Анджей Дуда в інтерв'ю німецькому виданню Bild, опублікованому в суботу, 31 серпня.

 

Глава польської держави зазначив, що воєнні дії німецьких окупантів «завдали Польщі величезної шкоди». За його словами, майже шість мільйонів поляків були вбиті, а міста лежали в руїнах. «Ми виставимо рахунок за це», – запевнив Дуда. Він також нагадав про втрати, яких зазнала його родина: «Батьки моєї матері втратили свій цілий маєток, дім і господарство. Нічого в них не залишилося».

 

У 2017 році в Польщі була сформована парламентська комісія з питання репарацій. Вона має намір незабаром репрезентувати свій висновок. Президент країни висловив упевненість, що рішення буде знайдено.

 

Водночас Анджей Дуда відзначив добрі відносини між Польщею і Німеччиною, назвавши їх «взірцем примирення для народів цього світу». «За час, що минув з моменту закінчення війни,  Берлін і Варшава повністю помирилися», – підкреслив Дуда.

 

Раніше польський міністр закордонних справ Яцек Чапутовіч (Jacek Czaputowicz) заявив про дискримінацію країни під час розподілу компенсацій за Другу світову. За його словами, Польща отримала мінімальні виплати, хоча особливо сильно постраждала від окупації нацистським режимом. «У той же час такі держави, як Франція і Нідерланди, втратили в багато разів менше, але отримали вищі компенсації», – додав Чапутовіч.

31.08.2019