Суд звільнив від покарання двох нападників на ромський табір у Львові.

 

Пустомитівський районний суд Львівщини визнав винними у хуліганстві двох старшокласників, які торік напали на ромський табір у Львові. Однак суд звільнив їх від відбування покарання (по 4,5 роки тюрми) та призначив по 1,5 року умовно.

 

Про це повідомляє zaxid.net.

 

 

Група з 14 нападників у червні 2018 року напала на ромський табір у лісосмузі поблизу вул. Трускавецької, що на околиці Львова. Унаслідок нападу одна людина загинула, а ще троє постраждали.

 

Суд встановив, що учасники угрупування готувались до нападу у гаражному кооперативі на вул. Трускавецькій. За день до нападу, який відбувся 24 червня, вони приготували дерев’яні палиці, ножі, металеві труби, ланцюги та молоток. Також вони взяли маски, щоб приховати свої обличчя.

 

Частина членів угрупування нападала на ромський табір, а інші залишались на підступах до табору, щоб повідомити про наближення людей.

 

У серпні 2019 року Пустомитівський райсуд Львівщини закінчив розглядати справу щодо двох із 14 нападників – Андрія І. та Юрія Г, які навчаються у 11 класі ліцею ім. Івана Пулюя. У судовому вироку вказано, що один з хлопців безпосередньо руйнував ромський табір металевою трубою та «виганяв ромів з займаної території», а інший «стояв на шухері». Їх звинувачували у хуліганстві із застосуванням зброї, що карається позбавленням волі від 3 до 7 років.

 

Андрій І. та Юрій Г. уклали угоду про визнання винуватості з прокурором. Відтак суддя Пустомитівського райсуду Львівщини Євген Данилів визнав Андрія І. та Юрія Г. винними у хуліганстві та призначив покарання у вигляді 4,5 року тюрми кожному, однак суддя звільнив їх від відбування цього покарання, призначивши по 1,5 року умовно.

 

Протягом умовного терміну вони мають періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

 

Справу про інших 12 нападників, трьох з яких обвинувачують в умисному вбивстві, продовжують розглядати у суді.

 

26.08.2019