Зеленський очікує новин щодо обміну "протягом найближчих днів".

 

Президент України Володимир Зеленський сподівається, що перші результати з питання обміну утримуваних осіб між Україною та Росією надійдуть уже протягом найближчих днів.

 

Про це Зеленський сказав журналістам у п'ятницю в Києві, коментуючи чутки про підготовку великого обміну.

 

"Ми очікуємо результатів крок за кроком. Перші результати мають бути вже протягом найближчих днів. Не хочу загадувати", – сказав Президент, згідно з повідомленням аґенції "Інтерфакс-Україна".

 

 

При цім голова держави наголосив, що переговорами опікується він особисто.

 

"Я особисто працюю над цим питанням, і прошу ЗМІ: будь ласка, без чуток. Я працюю над цим уже два місяці. Дайте мені виконати свою роботу", – закликав Зеленський.

 

"Я обіцяв українському народові, що ми повернемо полонених, моряків, що ми закінчимо війну. Я цим займаюся особисто. Я не знаю, хто там що говорить і хто чим займається. Дайте мені зробити мою справу", – додав він.

 

Напередодні російські медії повідомили про те, що Москва і Київ попередньо домовилися про обмін 33 росіян на 33 громадян України. 

 

Український омбудсмен Людмила Денісова, яка представляє Київ у процесі обміну, вже нібито вирушила до Москви.

 

Адвокат Валентин Рибін (спеціалізуєтья на захисті представників проросійських сил) заявив, що його підзахисні Максим Одинцов, Олександр Баранов, а також Євген Мефедов дійсно готуються до обміну.

 

 

У п'ятницю офіс російського омбудсмена офіційно повідомив: Татьяна Москалькова прибула до Києва. При цім причини її візиту не розголошують.

 

Від минулого тижня адвокати низки українських політв'язнів почали інформувати: їхніх підлеглих вивозять із в'язниць у невідомому керунку. Так, 19 серпня російський адвокат Алєксєй Барановскій розповів про те, що Микола Карпюк вибув із російської тюрми "Владімірскій централ", а Володимира Балуха вивезли із колонії міста Торжок Тверської області. Тоді правник припустив, що "найближчим часом із Росії в Україну можуть повернутися декотрі українські політв'язні". 

 

20 серпня правозахисний центр "Меморіал" повідомив, що засуджених у Росії п'ятьох громадян України перевели із виправних колоній у слідчий ізолятор "Лєфортово" в Москві. Правозахисники зробили висновок про звезення поневолених до Москви на тій підставі, що 20 серпня в "Лєфортово" прийняли передачі для Володимира Балуха, Павла Гриба, Миколи Карпюка, Станіслава Клиха та Олександра Кольченка. 

 

Російська журналістка Вікторія Івлєва підтвердила: в "Лєфортово" прийняли передачу для Балуха, Клиха, Кольченка, Гриба та Карпюка. Згодом вона повідомила, що передачі також прийняли на імена Романа Сущенка, Олексія Сизоновича та Євгена Панова. 

 

На початку тижня російські медії писали: щонайменше п'ятьох українських політв'язнів, котрих наразі звезли із виправних колоній до московського слідчого ізолятора "Лєфортово", можуть видати в Україну. При цім вони нібито повернуться на батьківщину для продовження відбування покарання.

 

Зі слів співрозмовника, наразі "обговорюють формат цієї процедури" – видачі в'язнів Україні для продовження ув'язнення, призначеного судами в Росії. Раніше подібну процедуру застосували щодо політв'язня Сергія Літвінова. Він відбув декілька місяців у закладі ув'язнення на Харківщині, але врешті Президент України Володимир Зеленський помилував його – і той вийшов на свободу.

 

У середу, 21 серпня, російське видання "Коммєрсант" пише, покликаючись на джерела, близькі до переговорів: Росія та Україна вийшли на фінальну стадію узгодження обміну утримуваними на території двох країн особами.

 

23.08.2019