Зеленський обговорив із Туском і Трюдо недопущення РФ у G7.

 

Президент України Володимир Зеленський відбув телефонну розмову з головою Європейської ради Дональдом Туском, під час якої співрозмовники обговорили неприйнятність повернення Російської Федерації до "Великої сімки".

 

"Володимир Зеленський закликав Європейський Союз проявити рішучу позицію про неможливість повернення РФ до "Сімки" без усунення причин, через які Росію з неї свого часу вилучили, – через окупацію Криму і агресію на Донбасі", – заявили в Офісі Президента.

 

Голова Євроради підтримав занепокоєння Президента України у зв'язку із заявами про можливість повернення Росії до G7. "Дональд Туск запевнив українського лідера в незмінності спільної позиції ЄС щодо солідарності з Україною і пообіцяв, що відстоюватиме таку позицію під час саміту "Сімки" 24-26 серпня у Франції", – зазначили на Банковій.

 

Президент України направив усім лідерам країн G7 окремі письмові звернення із закликом і надалі посилювати підтримку України.

 

Також Володимир Зеленський обговорив потребу недопущення РФ до "Великої сімки" із прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Голова держави подякував за послідовну позицію Канади щодо неможливості повернення Росії до G7, а також зазначив, що в умовах агресії, коли продовжують гинути українці, треба не повертати Росію до "Сімки", "а примушувати її виконувати свої зобов'язання".

 

23.08.2019