Демпартія Італії і «Рух 5 зірок» можуть сформувати нову урядову коаліцію.

У разі успішного завершення консультацій між ними країна уникне позачергових виборів.

 

                            Марта Картабія

 

Президент Італії Серджо Маттарелла в четвер, 22 серпня, провів зустрічі з лідерами всіх основних партій країни. Про це повідомила газета La Stampa з покликом на прес-службу глави держави. Темою розмов з кожним з політичних лідерів стала урядова криза. 

 

Згідно з процедурою, передбаченою італійським законодавством, саме президент повинен вибрати один з трьох шляхів виходу з кризи. Перший варіант – проведення дострокових виборів у зв'язку з розпадом коаліції, другий – формування нової коаліції в чинному складі парламенту (за наявності можливості), третій – формування так званого технічного уряду, який має затвердити необхідні для країни фінансово-економічні документи, але не може ухвалювати жодних політичних рішень.

 

Тим часом представники партії «Рух 5 зірок» і Демократичної партії вже розпочали попередні консультації щодо формування нової урядової коаліції. Для обох цих партій невигідними є дострокові вибори, де партія «Ліга», яку очолює одіозний політик Маттео Сальвіні, може отримати більшість голосів.

 

Якщо коаліційні перемовини пройдуть успішно, то уряд Італії вперше може очолити жінка. Про це повідомив новинний телеканал Sky TG24. Мова йде про заступницю голови Конституційного суду Марту Картабію (Marta Cartabia). 

 

Нагадаємо, що 21 серпня президент Італії Серджо Маттарелла прийняв заяву про демісію прем'єр-міністра країни Джузеппе Конте. 20 серпня Конте оголосив, що йде у відставку. Він звинуватив у безвідповідальності свого заступника – міністра внутрішніх справ і лідера парті «Ліга» Маттео Сальвіні, назвавши його опортуністом.

22.08.2019