Зеленський призначив нового командувача десантників замість Забродського.

 

Новим командувачем Десантно-штурмових військ Збройних Сил України призначено Євгена Мойсюка. 39-річний генерал-майор замінить на цьому посту Михайла Забродського, обраного народним депутатом за списком партії "Європейська солідарність".

 

 

Про це повідомив міністр оборони України Степан Полторак.

 

“Вітаю з призначенням командувачем Десантно-штурмових військ ЗСУ генерал-майора Євгена Мойсюка! Він неодноразово проявляв героїзм та мужність під час захисту територіальної цілісності України, тож переконаний – його досвід дозволить розвивати та зміцнювати потенціал Десантно-штурмових військ. Бажаю витримки, наснаги та мудрості під час прийняття рішень”, – написав міністр на своїй сторінці у Facebook.

 

Раніше Мойсюк обіймав посаду першого заступника командувача.

 

“За результатами проведення позачергових виборів народних депутатів України, командувача Десантно-штурмових військ Збройних Сил України генерал-лейтенанта Михайла Забродського прикомандировано до Верховної Ради України. Дякую за службу генералу Забродському та щиро бажаю звершень вже на іншій ниві – законодавчій”, – побажав керівник оборонного відомства.

 

Наразі на сайті Президента указу про призначення Мойсюка немає. Згідно з українським законодавством, командувача призначає Президент за поданням начальника Генерального штабу ЗСУ.

 

Як пише видання "Новинарня", Євген Мойсюк родом із Чернівців. У 2014-2018 рр. очолював 81-шу аеромобільну бригаду.

 

2012 року підполковник Мойсюк – командир парашутно-десантного батальйону на час навчань на Новомосковському загальновійськовому полігоні.

 

У 2004-2005 рр. проходив службу у складі Українського миротворчого контингенту багатонаціональних сил у Республіці Ірак, з жовтня 2008 року по квітень 2009 року – у складі українського миротворчого контингенту у Косові.

 

У березні 2014-го керував ходою Дніпропетровської повітряно-десантної бригади, яку в Волноваському районі перестріли проросійські активісти; колона вимушено ночувала в снігу серед поля.

 

З грудня 2014 року керував обороною Донецького аеропорту, а після повного знищення противником приміщення аеропорту опікувався виведенням особового складу.

 

5 грудня 2018 року отримав звання генерал-майора. Так, звання генерала Збройних Сил України вперше отримав військовик, який починав війну з РФ командиром батальйону – Мойсюк, позивний “Призер”.

 

14 серпня 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня. 10 жовтня 2015 року – орденом Богдана Хмельницького II ступеня.

 

21.08.2019