У самій Ґренландії припустили, що американський президент зійшов з розуму.

 

              Метте Фредеріксен                 Дональд Трамп

 

Президент США Дональд Трамп скасував заплановану поїздку до Копенгаґена, де мала відбутися його зустріч з прем'єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен (Mette Frederiksen). Такою стала реакція глави Білого дому на слова керівниці данського уряду про те, що вона не має наміру обговорювати можливий продаж Ґренландії Вашінґтону. Про це повідомило видання Süddeutsche Zeitung. Державний візит Дональда Трампа до Данії був запланований на друге-третє вересня.

 

«Данія – це особлива країна з незвичайними людьми, але виходячи з висловлювань прем'єр-міністерки Метте Фредеріксен про те, що вона не зацікавлена в обговоренні питання про продаж Ґренландії, я відкладаю нашу зустріч, яка, як було заплановано, мала відбутися через два тижні, на інший час», – написав президент США на своїй сторінці у Twitter.

 

18 серпня Метте Фредеріксен відвідала Ґренландію з робочим візитом. Там вона назвала пропозицію Трампа придбати острів «абсурдною», додавши, що сподівається, що він це говорив несерйозно.

 

У самій Ґренландії реакція на пропозицію Трампа була ще різкішою. Деякі тамтешні політики заявили, що «якщо він поважно розглядає таку ідею, то це остаточний доказ, що він зійшов з розуму».

 

Як вже повідомляло наше видання, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп кілька разів обговорював зі своїми радниками можливість придбання Ґренландії у данської влади. Газета The Wall Street Journal повідомила з покликом на джерела, близькі до президентської адміністрації, що Трамп звертався до юрисконсульта Білого дому Пасквалє Чіполлоне (Pasquale Cipollone) з проханням проаналізувати можливість придбання Вашінґтоном у Копенгаґена Ґренландії.

 

 

21.08.2019