Вища рада правосуддя залишила на посаді суддю Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка.

 

Відповідне рішення оголосили під час засідання ВРП.

 

Таким чином ВРП відмовила у клопотанні Генпрокуратури про відсторонення Вовка від посади судді.

 

 

На початку засідання Павло Вовк заявив про те, що склав повноваження голови Окружного адміністративного суду Києва.

 

"Я за власним бажанням зняв з себе повноваження голови суду", – сказав Вовк, додавши, що він склав обов'язки керівника з 1 серпня.

 

Нового голови ОАСК поки що не обрали. Виконувачем обов'язків голови суду призначено Володимира Келеберду.

 

Крім того, Вовк зазначив, що пішов у відпустку після складання повноважень.

 

Суддя заперечив пред'явлені йому підозри в ухваленні незаконних рішень і втручанні в роботу держорганів. Вовк вважає, що оприлюднені правоохоронцями матеріали прослуховування його кабінету є змонтованими.

 

"Моя позиція – записи не відповідають дійсності", – цитує "Громадське".

 

На думку судді, замовником його переслідування є Петро Порошенко, який нібито мститься йому за рішення про незаконність націоналізації "Приватбанку".

 

Нагадаємо, 26 липня детективи Національного антикорупційного бюро разом з управлінням спецрозслідувань Генеральної прокуратури України прийшли з обшуками в Окружний адміністративний суд Києва. Прокуратура підготувала повідомлення про підозру для керівництва і чотирьох суддів ОАСК за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

 

ГПУ допитала голову ОАСК Павла Вовка та вручила йому підозру у втручанні в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

 

Член Громадської ради доброчесності, адвокат родин Небесної сотні Роман Маселко розкритикував рішення ВРП.

 

"Дива не трапилось. Вища рада правосуддя відмовила у відстороненні Павла Вовка. Попит на вовче правосуддя ще дуже високий", – прокоментував Маселко у Facebook.

 

Укранська правнича фундація DEJURE підозрює, що теперішня влада намагатиметься надалі користати з послуг "кишенькового" Окружного адміністративного суду.

 

"Чинні органи суддівського врядування не заслуговують на довіру і мають бути реорганізовані. Більшість парламентських партій нового складу Верховної Ради підтримали “Порядок денний встановлення справедливості”. А від представників коаліції “Слуга народу” неодноразово лунали заяви про те, що судова реформа в пріоритеті і що в перші ж дні роботи нового парламенту будуть ухвалені рішення, спрямовані на перезавнтаження органів суддівського врядування. Дуже чекаємо на початок роботи Верховної Ради ІХ скликання і прийняття відповідних рішень. Водночас, дуже непокоїть можливий зв’язок прийнятих сьогодні рішень з представниками чинної політичної влади. Сподіваємося, вони пам'ятають, до чого доводить імітація і бажання контролювати суди замість справжньої судової реформи", – ідеться у заяві фундації.

 

DEJURE нагадує, що доповідачем у справі про відсторонення Вовка був голова ВРП Володимир Говоруха, якого нещодавно бачили в Офісі Президента України. 

 

Організація стурбована тим, що ВРП не побачила ознак кримінального правопорушення в записах, опублікованих НАБУ та Генеральною прокуратурою. Експерти нагадують, що серед багатьох епізодів на плівках "засвітилася" інформація про можливість призначення Андрія Солодкова членом ВККС за квотою голови Державної судової адміністрації України, і акурат вчора наказом голови ДСА таке призначення відбулося.

 

20.08.2019