НАБУ затримало заступника міністра Гримчака, близького соратника Луценка.

 

Детективи Національного антикорупційного бюро України у середу ввечері затримали заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юрія Гримчака, а також його "помічника" за підозрою в отриманні хабара. 

 

 

Згідно з повідомленням НАБУ, чиновник зі спільником "за здійснення ними впливу на прийняття рішень особами, уповноваженими на виконання функцій держави", вимагали від представника юридичної особи неправомірну вигоду в загальному розмірі 1,1 млн дол. США.

 

Спільників затримали під час одержання частини коштів у розмірі 480 тис. дол. США. Затриманим оголосили підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч.4 ст.190 ККУ. В операції затримання також брали участь представники Служби безпеки України та управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури. 

 

Генеральний прокурор України Юрій Луценко підтвердив затримання Юрія Гримчака, котрий є його давнім соратником.

 

"Так, це правда. ГПУ та слідчі СБУ і НАБУ затримали за шахрайське заволодіння понад 1 млн дол. мого колишнього помічника і депутата Юрія Гримчака, – написав Луценко у Facebook. – НСРД (негласні слідчо-розшукові дії, – Z) свідчать, що він та його помічники вимагали кошти за вплив на рішення судів та чиновників Мінкультури для прийняття замовлених рішень".

 

"Соромно за нього. Але це наочно показує, що в ГПУ – закон один для всіх", – додав Луценко.

 

Спікер Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко уточнив: заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і його спільник вимагали хабара за обіцянку вплинути на суддів Верховного Суду, а також за вплив на посадових осіб Міністерства культури України та Київської міської державної адміністрації.

 

"За результатами попереднього розслідування з’ясовано, що ці особи за обіцянку забезпечити вплив на суддів ВСУ щодо ухвалення рішення на користь зацікавленої особи, а також за здійснення впливу на відповідних посадових осіб Мінкультури та КМДА, шляхом використання своїх службових повноважень вчинили злочинні дії, спрямовані на заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, шляхом обману та зловживання довірою, загальною сумою $1,1 млн", – написав Лисенко у Facebook.

 

15.08.2019