Олена Зеркаль готується піти із МЗС.

 

Заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль повідомила про те, що готується до звільнення. Дипломатка вважає, що мусить "дати можливість попрацювати іншим". На посаді в МЗС планує завершити справи, пов'язані з позовами проти Росії.

 

 

Про це Зеркаль розповіла в інтерв'ю BBC News Україна

 

"Думаю, що я відпрацювала всі свої завдання. Сьогодні виповнюється п'ять років, як мене було призначено на цю посаду на засіданні Кабміну. І за ці п'ять років мені разом із колегами вдалося виконати всі завдання, які я ставила перед собою, які були перед Міністерством закордонних справ у тих площинах, де я працювала", – повідомила вона.

 

"Зараз у мене завдання – визначитися щодо процедурних питань у арбітражі по моряках. І, думаю, цим я буду завершувати свою каденцію в МЗС. Треба рухатися далі", – додала Зеркаль.

 

"Розумієте, коли ви п'ять років займаєтеся якоюсь проблематикою, ви якісь справи завершуєте, якісь ставите на курс логічного завершення. І залишатися з цим – нецікаво. Я розумію, що повертається багато моїх колег, які можуть завершувати справи, які ми почали", – зазначила дипломатка.

 

Олена Зеркаль зазначила, що меморандуми до Міжнародного суду ООН і Арбітражного трибуналу з морського права вже подано, їх розглядають суди. "Ми зараз фактично вже на середині процесу, й очікуємо на рішення, які мають бути до кінця року. Перше рішення має бути по порушеннях морської конвенції у зв'язку із незаконними діями РФ у Чорному й Азовському морях та Керченській протоці. Ми очікуємо, що це буде вересень – максимально жовтень... І до кінця грудня буде рішення по юрисдикції по порушеннях міжнародної конвенції із заборони фінансування тероризму та расової дискримінації", – підрахувала Зеркаль.

 

"Життя триває. Думаю, треба дати можливість попрацювати іншим", – резюмувала вона.

 

15.08.2019