Експрезидентові Киргизстану закидають підготовку путчу.

Раніше йому вже висунули звинувачення в корупції.

 

 

Колишньому президентові Киргизстану Алмазбеку Атамбаєву інкримінують скоєння низки особливо тяжких злочинів під час операції з його затримання. Про це повідомила Генеральна прокуратура в Бішкеку. 

 

«Атамбаєва підозрюють у застосуванні насильства проти представників влади, організації масових заворушень, у замаху на вбивство, вбивстві співробітника правоохоронних органів і організації захоплення заручників», – заявив журналістам у вівторок, 13 серпня, начальник управління Генпрокуратури Замір Бейшекеєв, слова котрого цитує киргизький інформаційний портал Kaktus.

 

Своєю чергою, міністр внутрішніх справ Киргизстану Кашкар Джунушалієв повідомив журналістів, що під час сутичок прихильників Атамбаєва зі співробітниками правоохоронних органів постраждали 170 осіб, в тому числі 79 силовиків. «У прихильників Атамбаєва були плани щодо грабунку й мародерства», – зазначив він і додав, що щодо всіх підозрюваних ведеться розслідування.

 

Водночас представники спецслужби країни вважають, що експрезидент планував державний переворот. «Атамбаєву потрібна була кров. Це був його умисел», – заявив голова Державного комітету нацбезпеки Киргизстану Орозбек Опумбаєв.

 

Нагадаємо, що восьмого серпня поліція затримала Атамбаєва в його будинку в селі Кой-Таш недалеко від Бішкека. Операція із затримання політика переросла в сутички з прихильниками Атамбаєва. Вони тривали більше доби. Спецпризначенці здійснили кілька невдалих спроб штурму будинку експрезидента. Атамбаєв здався після перемовин зі силовиками.

13.08.2019